8 September 2010 - 14:16 AMT
Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանատան ներկայացուցիչները հանդիպել են Մոսկվայում սպանված 17-ամյա Էդուարդ Մարգարյանի հարազատների հետ
Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանատան ներկայացուցիչները այցելել են Մոսկվայում սպանված 17-ամյա Էդվարդ Մարգարյանի հարազատներին: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը:
ՌԴ դատախազությանը կից քննչական հանձնաժողովը ստուգումներ է սկսել ծեծկռտուքի ժամանակ սպանված մոսկվացի դպրոցականի սպանության գործով: Տասնմեկերորդ դասարանի աշակերտների և իններորդ դասարանի աշակերտի միջև ծեծկռտուքն սկսվել է թիվ 501 դպրոցի մոտ: Դեպքի օրը ճշտված չէ: Նախնական տվյալների համաձայն, կռվի ժամանակ պատանիներից մեկի գլուխը ուժեղ հարվածով կպել է ծառին և նա տեղում մահացել է: Դեռևս որոշում չի կայացվել կռվի ամենակրտսեր մասնակցի ձերբակալման մասին: Զոհվածը Էդվարդ Մարգարյանն է, իսկ նրա հակառակորդի անունը Մամեդ է, որի ազգանունը չի հրապարակվում:
Ռուսական ԶԼՄ-երի տարածած տեղեկատվության համաձայն, միլիցիայի աշխատակիցները հարցաքննել են բոլոր վկաներին, որից հետո բոլորին` ներառյալ Մամեդին ազատ են արձակել:

Представители посольства Армении в РФ посетили родных убитого в Москве 17 летнего Эдуарда Маркаряна. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян.
Следственный комитет при прокуратуре РФ начал проверку в связи с гибелью московского школьника во время драки. Драка между одиннадцатиклассником и девятиклассником произошла около школы на Севанской улице. Дата происшествия не уточняется. По предварительным данным, в ходе драки старший из подростков ударился головой о дерево и скончался на месте. Решение о задержании младшего участника драки пока не принято. Драка произошла около школы номер 501. Погибшего звали Эдуард Маркарян, а его противника в драке – Мамед (его фамилия не раскрывается).
Согласно информации российских СМИ, сотрудники милиции опросили всех свидетелей происшествия, после чего всех, включая Мамеда, отпустили домой.