Սեպտեմբերի 8-ի առավոտյան N զորամասի պահեստապետ, պայմանագրային զինծառայող, 1983թ. ծնված ենթասպա Արթուր Հակոբյանը, որը բանակ է զորակոչվել 2008թ., ինքնասպան է եղել: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ՀՀ ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի և մամուլի վարչության աշխատակից Մուշեղ Աղեկյանը:
Ինչպես նշել է Աղեկյանը, ըստ նախնական տվյալների, Արթուր Հակոբյանը իրեն մահացու վնասված է հասցրել` հրազենով կրակելով գլխին: Այս առնչությամբ հարուցվել է քրեական գործ և ընթանում է նախաքննություն:
Մուշեղ Աղեկյանը հերքել է նաև որոշ հայկական ԶԼՄ-ներում տարածված այն տեղեկատվությունը, թե Արթուր Հակոբյանը ոչ թե ինքնասպան է եղել, այլ նրան սպանել են:

9 September 2010 - 06:33 AMT
Утром 8-го сентября начальник склада воинской части N контрактник, младший сержант Артур Акопян 1983 года рождения, призванный в армию в 2008 году, покончил жизнь самоубийством. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал сотрудник управления по связям с общественностью и прессой Министерства обороны Армении Мушег Агекян.
Как заметил Агекян, по предварительным данным Артур Акопян нанес себе смертельное огнестрельное ранение в голову. В связи с инцидентом возбуждено уголовное дело и ведется предварительное следствие.
Мужег Агекян также опроверг распространенную в армянских СМИ информацию о том, что Артур Акопян не совершил самоубийство, а его застрелили.