5 October 2010 - 11:28 AMT
«Օդի ջերմաստիճանը, եթե մինչև երեկ բարձր էր նորմայից, ապա երեկ հավասարվեց նորմային, նույնիսկ կարող ենք ասել, որ 1 աստիճանով նվազեց: Առաջիկա 2 օրերին կպահպանվի ամպամածությունը, և կլինեն տեղումներ: Առաջիկայում`հոկտեմբերի 7-ին, տեղումները կթուլանան, իսկ դրանց հավանակությունը կպահպանվի միայն առանձին շրջաններում: Հոկտեմբերի 8-10-ը հանրապետությունում, բացառությամբ Լոռու և Տավուշի մարզերի, սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ»,- հոկտեմբերի 5-ին մամլո ասուլիսում ասել է «Հայպետհիդրոմետի» օպերատիվ կենտրոնի ղեկավար Զարուհի Պետրոսյանը:
«Հայպետհիդրոմետի» տվյալներով, հոկտեմբերի 8-ից սպասվում է ջերմաստիճանի բարձրացում, որը կտատանվի 23-24 աստիճաններում:
Զ. Պետրոսյանի խոսքերով, առաջիկայում ջերմաստիճանային կտրուկ փոփոխություններ չեն սպասվում, սակայն հոկտեմբերի 11-ին կրկին կանխատեսվում են տեղումներ: Հոկտեմբեր ամսվա միջին ջերմաստիճանը, ըստ նրա, 19-20 աստիճան է:
Հոկտեմբերի 4-ին տեղացել է 27 միլիմետր անձրև, որը ըստ համապատասխան ուսումնասիրությունների, կազմել է հոկտեմբեր ամսվա տեղումների նորմայի կեսը:

5 October 2010 - 11:28 AMT
По данным “Армгосгидромета”, в ближайшие два дня на территории Армении сохранится облачная погода, но к 7 октября осадков станет меньше. “С 8 октября погода в Армении, за исключением Лорийской и Тавушской областей, прояснится, а температура воздуха поднимется до 23-24 градусов”, – сообщила руководитель оперативного центра “Армогосгидромета” Заруи Петросян на пресс-конференции 5 октября. Однако, по ее словам, такая погода сохранится до 11 октября, после чего вновь пойдут дожди.
“Если до вчерашнего дня температура воздуха была выше нормы, то вчера она пришла в соответствие с нормой, и даже понизилась на 1 градус”, – отметила Заруи Петросян, добавив, что самая низкая температура в ближайшие дни составит 13 градусов.
Метеоролог добавила также, что 4 октября в Армении в виде осадков выпала половина месячной нормы октября, и этот месяц стал самым дождливым после мая. В связи с этим она посоветовала всегда при себе иметь зонтик и теплую одежду.