5 October 2010 - 13:42 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանձնարարությամբ այսօր նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի է ունեցել Սևանա լճի հիմնահարցերի վերաբերյալ աշխատանքային խորհրդակցություն: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը, խորհրդակցությանը մասնակցել են Երկրի ղեկավարի կարգադրությամբ ստեղծված` Սևանա լճի հիմնահարցերի հանձնաժողովի անդամներն ու համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարներ:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել է 2010թ. անցած 9 ամսվա ընթացքում Հանձնաժողովի կատարած աշխատանքը, նախորդ խորհրդակցության ժամանակ տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը, որը Հանձնաժողովի գործունեության կարգի համաձայն, այնուհետ հաշվետվության տեսքով կներկայացվի Հանրապետության ղեկավարին:
Հանձնաժողովի անդամները հաշվետու ժամանակահատվածում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ ներկայացրել են իրենց դիտողություններն ու առաջարկությունները: Խորհրդակցության ավարտին Հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Մովսիսյանը վստահեցրել է, որ քայլեր կձեռնարկվեն Սևանա լճի հիմնահարցերի հանձնաժողովի 2010թ. աշխատանքային գործունեության ծրագրով նախատեսված միջոցառումներն ամբողջությամբ, որակով ու ժամանակին կատարելու ուղղությամբ:

5 October 2010 - 13:42 AMT
По поручению президента Армении Сержа Саргсяна глава аппарата президента Карен Карапетян провел рабочее совещание по проблемам озера Севан. Как сообщает пресс-служба главы государства, в совещании принимали участие члены созданной распоряжением президента Армении Комиссии по проблемам озера Севан и руководители соответствующих ведомств.
На совещании обсуждалась работа Комиссии за прошедшие 9 месяцев 2010 года, ход выполнения поручений, данных на предыдущем заседании, который будет представлен на рассмотрение главы государства.
Члены комиссии представили свои замечания и предложения по работе за отчетный период. По итогам совещания глава Комиссии Владимир Мовсисян заверил, что будут предприняты меры по качественному выполнению в установленные сроки всех мероприятий, предусмотренных программой деятельности Комиссии на 2010 год.