12 October 2010 - 17:03 AMT
Հոկտեմբերի 7-ին Լոնդոնում Հայաստանի դեսպանությունում հյուրընկալվել էր բրիտանական հանրահայտ «Քուին» (Queen) ռոք խմբի անդամ, մեծանուն երաժիշտ Բրայան Մեյը: Նրան Հայաստանին մատուցած ծառայությունների համար դեսպանության ժամանակավոր հավատարմատար Գագիկ Կիրակոսյանը հանձնել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհած Պատվո շքանշանը: Իր երախտագիտության խոսքում Բրայան Մեյը նաև ցանկություն է հայտնել այցելել Հայաստան, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկավության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունը:
Բրիտանական Կայսրության շքանշանի ասպետ Բրայան Մեյը, որը դասվել է աշխարհի բոլոր ժամանակների լավագույն կիթառահարների շարքը, հայտնի է նաև որպես բազմաթիվ մարդասիրական և բարեգործական ծրագրերի, այդ թվում՝ 1988թ. աղետալի երկրաշարժի հիշատակին նվիրված «Ռոքը օգնում է Հայաստանին» («Rock Aid Armenia») նախագծի մասնակից:

12 October 2010 - 17:03 AMT
7-го октября временный поверенный посольства Армении в Лондоне Гагик Киракосян принял члена известной рок группы Queen, музыканта Брайана Мэя. В ходе встречи Гагик Киракосян вручил Брайану Мею присужденный президентом Армении орден Чести за оказанные услуги Армении. В своей благодарственной речи Брайан Мей выразил желание посетить Армению.
Рыцарь ордена Британской Империи Брайан Мей, который является одним из лучших гитаристов всех времен, известен также как участник многих благотворительных программ и акций, в том числе он участвовал в акции “Рок помогает Армении” («Rock Aid Armenia»), посвященная памяти разрушительного землетрясения 1988 года, сообщает пресс-служба Министерства ИД Армении.