Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նոյեմբերի 5-ին Կոտայքի մարզ կատարած այցի շրջանակներում մասնակցել է Ձորաղբյուր համայնքի նորակառույց մանկապարտեզի բացման արարողությանը։ Ձորաղբյուր գյուղն ընդհանրապես մանկապարտեզ չի ունեցել։
Ինչպես նշվում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, 2008 թվականից սկսվել է մանկապարտեզի շենքի կառուցումը, որը նախատեսված է 60 երեխայի համար։ Հետագայում այն կկարողանա սպասարկել 70-80 երեխայի։ Նախադպրոցական կրթօջախն ապահովված է ժամանակակից բոլոր հնարավորություններով։
Համայնքի միջոցներից մանկապարտեզի կառուցման համար ծախսվել է 113 մլն դրամ, իսկ որպես պետական սուբվենցիա կառավարության կողմից հատկացվել է 20 մլն դրամ։ Գործադիրի ղեկավարը շրջել է նորակառույց շենքում, ծանոթացել պայմաններին։

5 November 2010 - 12:26 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян в рамках своего визита в Котайкскую область республики принял участие в открытии нового детсада в общине Дзорахбюр, где до этого не было дошкольных учреждений.
Как отмечается в сообщении пресс-службы правительства РА, строительство здания детсада, предусмотренного для 60 детей, началось в 2008 году. В дальнейшем он сможет принимать 70-80 детей. Дошкольное учреждение оснащено всем необходимым современным оборудованием.
Из средств общины на строительство детсада было потрачено 113 млн драмов, а со стороны правительства в виде субвенции было выделено 20 млн драмов.