18 November 2010 - 16:03 AMT
«Մեր երիտասարդությանն այսօր պակասում են Գարեգին Նժդեհի գաղափարներն ու հայացքները, որոնց միջոցով կարելի է նրանց մեջ հայրենիքի հանդեպ սեր, միասնական պետության, միասնական ազգի ու միասնական եկեղեցու գաղափարներ սերմանել »,- նոյեմբերի 18-ին կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է «Մեկ ազգ» կուսակցության նախագահ Գոռ Թամազյանը:
Նրա խոսքով, Հայաստանի բնակչության մեծ մասն այնքան տեղեկացված չէ, որ նրա ներկայացուցիչները հեշտությամբ այս կամ այն աղանդների հետևորդ են դառնում: «Անհրաժեշտ է երեխաների ու դեռահասների մեջ ազգային ոգի և միասնական պետության գաղափար դաստիարակել, որպեսզի նրանք իրենց ժամանակը չանցկացնեն դիսկոտեկներում` զբաղվելով չգիտես ինչով»,- նկատել է Թամազյանը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին այն մասին, թե ինչպես է «Մեկ ազգ» կուսակցությունը մտադիր հասնել դրան և ինչպիսի գործնական քայլեր է ձեռնարկում դրա համար, կուսակցության ղեկավարը նշել է, որ իրենք զբաղվում և զբաղվելու են քարոզչությամբ` առանձին ելույթների, թռուցիկների, մամլո ասուլիսների միջոցով: «Մենք ուրիշ հնարավորություններ չունենք էլ: Իմ կամքով լիներ, ես օրենքում մի կետ կավելացնեի, որը կենթադրեր, օրինակ, քրեական պատասխանատվություն Հայ Առաքելական եկեղեցուց բացից որևէ այլ եկեղեցու ընդունման համար, բայց ես չեմ կարող նման բան անել»,- ասել է նա:

18 November 2010 - 16:03 AMT
“Нашей молодежи сегодня не хватает идей и взглядов Гарегина Нжде, через которые им можно прививать любовь к родине, идею единого государства, единой нации и единой церкви”, – заявил 18 ноября на пресс-конференции председатель партии “Мек азг” (Единая нация) Гор Тамазян.
По его словам, большая часть населения Армении настолько не информирована, что её представители легко становятся членами тех или иных сект. “Необходимо воспитывать в детях и подростках национальный дух и идею единого государства, чтобы они не проводили все свое время на дискотеках, занимаясь там неизвестно чем”, – заметил Тамазян.
На вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net о том, как намерена добиться этого партия “Мек азг” и какие практические шаги предпринимает для этого, лидер партии ответил, что они занимаются и будут заниматься пропагандой посредством отдельных выступлений, листовок, пресс-конференций. При этом он добавил: “У нас других возможностей и нет. Будь на то моя воля, я добавил бы пункт в законе, который подразумевал бы, допустим, уголовную ответственность за принятие какой-либо другой церкви, кроме Армянской апостольской, но я не могу этого сделать”, – сказал он.