17 December 2010 - 15:33 AMT
ՀՀ սփյուռքի նախարարը բեյրության հրապարակախոսի հետ քննարկեց Հայաստանի և Արցախի անկախության առթիվ ցուցահանդես անցկացնելու հարցը
Դեկտեմբերի 17-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Բեյրութի «Նոյյան տապան» ցուցասրահի տնօրեն, արվեստաբան, հրապարակախոս Մովսես Հերգելյանին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդում է Սփյուռքի նախարարության մամլո ծառայությունը:
Հրանուշ Հակոբյանը ծանոթացրեց ՀՀ սփյուռքի նախարարության կողմից իրականացվող մշակութային ծրագրերին, քննարկվեցին Հայրենիք-Սփյուռք մշակութային գործակցությանն առնչվող հարցեր: Քննարկվեցին Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի անկախության 20-ամյակի առթիվ Հայաստանում ցուցահանդես կազմակերպելու հնարավորությունները: Հրանուշ Հակոբյանը հյուրիննվիրեց ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ հրատարակված գրքերից:

17 December 2010 - 15:33 AMT
Министр диаспоры РА обсудила с бейрутским публицистом вопрос проведения выставки, посвященной независимости Армении и Арцаха
17 декабря министр диаспоры Армении Грануш Акопян приняла в Ереване публициста, искусствоведа, директора выставки “Ноян Тапан” в Бейруте Мовсеса Ергеляна. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Министерства диаспоры.
Министр Грануш Акопян ознакомила гостя с культурными программами, которые осуществляет министерство. Были обсуждены вопросы, связанные с культурным сотрудничеством Армении и диаспоры, а также вопросы, касающиеся проведения выставки в Армении, посвященной 20-летию независимости Армении и Арцаха. Грануш Акопян подарила гостю книги, изданные Министерством диаспоры.