3 February 2011 - 05:30 AMT
Հայաստանի կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը փետրվարի 2 ընդունել է Նուբարաշենի նախկին թիվ 18 հատուկ դպրոցի մանկավարժներին, ովքեր մեկ անգամ ևս ցանկանում էին ճշտել իրենց կարգավիճակը. դպրոցն անցյալ տարեվերջին ՀՀ կառավարության որոշմամբ միացել էր «Փոքր Մհեր» կրթահամալիրին։
Հանդիպման ընթացքում Արմեն Աշոտյանը փարատել էր արդեն նախկին հատուկ դպրոցի մանկավարժների մտավախություններն այն մասին, թե միավորման ընթացքում իրենք հեռացվելու են աշխատանքից, իսկ երեխաների ապագան «մատնվելու է բախտի քմահաճույքին»։ Նախարարը հավաստիացրել է, որ աշխատակազմից որևէ մեկը գործազուրկ չի դառնալու, «Փոքր Մհեր» ռազմամարզական կրթահամալիրի դեկավարության առջև խնդիր է դրված բոլորին ապահովել աշխատանքով։ «Ձեզ հնարավորություն է տրվում աշխատել նոր պայմաններում և ժամանակակից պահանջներին համապատասխան, ինչը կնպաստի ձեր մասնագիտական հմտությունների լիարժեք դրսևորմանը»,- նշել է նախարարը։
Նախարարը տեղեկացրել է նաև, որ «Փոքր Մհեր» ռազմամարզական կրթահամալիրի մասնաճյուղում առաջիկա երկու տարիների ընթացքում 250 միլիոն դրամի ներդրում է կատարվելու, հաղորդում է ՀՀ ԿԳՆ պաշտոնական կայքը:

3 February 2011 - 05:30 AMT
Министр образования и науки Армении Армен Ашотян 2 февраля встретился с педагогами бывшей специальной школы N 18 Нубарашена, которая согласно решению правительства РА в конце 2010 года объединилась с военно-образовательным комплексом «Покр Мгер». В ходе встречи с преподавателями спецшколы, министр заверил, что педагоги не будут освобождены с работы из-за объединения двух образовательных учреждений. Армен Ашотян сообщил, что перед руководством «Покр Мгер» поставлена задача обеспечить персонал бывшей спецшколы работой. «Вам предоставляется возможность работать в новых условиях, что позволит вам максимально проявить ваши навыки», – сказал министр.
Армен Ашотян также сообщил, что в течение предстоящих 2-х лет в комплекс “Покр Мгер” будут сделаны инвестиции в размере 250 миллионов драмов.