7 February 2011 - 07:42 AMT
Փետրվարի 6-ից տեղացած առատ ձյան և սաստիկ բքի պատճառով փետրվարի 7-ին ժամը 10:30-ի դրությամբ փակ է Երևան-Գորիս-Սիսիան-Մեղրի ավտոճանապարհի Հարժիսի խաչմերուկից մինչև Գորիս ընկած հատվածը:
Ճանապարհը սպասարկող ընկերության կողմից կատարվել են ճանապահին գտնվող անձանց և ավտոմեքենաների տեղափոխման աշխատանքներ: Ներկայումս բուքը մեղմացել է, ճանապարհահատվածի մաքրման աշխատանքները շարունակվում են: ՀՀ տրանսպորտի նախարարությունը կոչ է անում առաջիկա 4-5 ժամերի ընթացքում մինչև ճանապարհահատվածի լիարժեք մարքրումը, զերծ մնալ նշված հատվածով երևթևեկելուց:
Վատ տեսանելիության և բքի պատճառով փակ է նաև Ճամբարակ-Բերդ ճանապարհահատվածը, Սելիմի լեռնանցքը, հաղորդում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության մամլո ծառայությունը:

7 February 2011 - 07:42 AMT
По состоянию на 10:30, по причине прошедшего 6 февраля обильного снегопада и сильных морозов заблокированы участки трасс Ереван-Горис-Сисиан-Мегри, Чамбарак-Берд, а также Селимский перевал, сообщает пресс-служба министерства транспорта и связи Армении. В частности, заблокирован участок трассы Ереван-Горис-Сисиан-Мегри от перекрестка Аржис до Гориса.
Как отмечается в сообщении, компания, обслуживающая трассу, осуществила работы по перемещению находившихся на дороге людей и транспорта, а после ослабления морозов начались работы по очистке трассы.
Минтранс РА призвал граждан воздерживаться в течение ближайших 4-5 часов от поездок по указанным трасам до их полной очистки.