7 February 2011 - 09:32 AMT
Արմեն Ավետիսյանի տան վրա կատարված հարձակման գործով ամբաստանյալի հարազատները բողոքի ակցիա են անցկացրել
ՀՀ նախագահի նստավայրի առջև տեղի է ունեցել մաքսային պետական կոմիտեի նախկին նախագահ Արմեն Ավետիսյանի տան վրա կատարված ավազակային հարձակման գործով ամբաստանյալ, գործարար Արա Կարապետյանի հարազատների, ընկերների բողոքի ակցիան:
Ակցիայի մասնակիցները հանդես են գալիս անհիմն մեղադրանքների, անարդար նախաքննական և դատաքննական գործընթացի դեմ:
Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը դեպքի վայրից, ամբաստանյալի քույրը հայտարարել է, որ բողոք-նամակը հանձնելու է միայն նախագահին կամ աշխատակազմի ղեկավարին:
Բողոքի ակցիային մասնակցել է շուրջ 20 կողմնակից, իսկ տվյալ պահին մեղադրյալի քույրը տարեց կնոջ ուղեկցությամբ լքել է նախագահական նստավայրը, որտեղ նրանց առաջարկել են իրենց նամակը թողնել ընդունարանում:

7 February 2011 - 09:32 AMT
Родственники обвиняемого в нападении на дом экс-главы таможенного комитета провели акцию протеста перед резиденцией президента РА
Перед резиденцией президента РА прошла акция протеста родных, друзей и сотрудников Ара Карапетяна – предпринимателя, которого обвиняют по делу о разбойном нападении на дом экс-начальника таможенного комитета при правительстве Армении Армена Аветисяна.
Протестующие выступают против необоснованных обвинений, несправедливого следствия и всего судебного процесса в целом.
Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net с места события, сестра обвиняемого заявила, что передаст письмо-жалобу только в руки президента или руководителя аппарата.
В акции протеста приняло участие порядка 20 сторонников, а на данный момент, сестра обвиняемого в сопровождении пожилой женщины покинули президентскую резиденцию, где им предложили оставить свое послание в отделе приема писем.