14 February 2011 - 10:11 AMT
Երևանում բացօթյա առևտրով զբաղվող մարդիկ բողոքի ակցիա են անցկացրել Ռադիոտան դիմաց: Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, առևտրականները բողոքել են փողոցային առևտուրն արգելելու հետ կապված դեպքերի Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսության (ՀՀՀ) կողմից խեղաթյուրված լուսաբանման դեմ:
Ակցիայի մասնակիցները Հանրային հեռուստատեսության և ռադիոյի խորհրդին հանձնել են հայտարարություն, որում ներկայացրել են դժգոհությունը ՀՀՀ աշխատանքից:
«Հանրային հեռուստատեսությունը հարկատուների վճարներով պարտավոր է ճշմարտությունը ներկայացնել մի քանի հազար մարդու ճակատագրի մասին»,- նշել են ակցիայի մասնակիցները:
Նրանք հաղորդել են, որ մտադիր չեն դադարեցնել բողոքի ակցիաները և մտադիր են փետրվարի 15-ին հավաքվել ՀՀ կառավարության շենքի մոտ:

14 February 2011 - 10:11 AMT
Торговцы, занимавшиеся уличной торговлей в Ереване, провели акцию протеста перед Домом радио. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net, торговцы протестовали против искаженного освещения событий в связи с запретом уличной торговли со стороны Общественного телевидения Армении.
Участники акции протеста передали Совету общественного телевидения и радио заявление, в котором представили недовольство работой ОТА.
“Общественное телевидение на деньги налогоплательщиков обязано представить правду о судьбе нескольких тысяч людей”,- отметили участники акции.
Они сообщили, что не намерены прекращать акции протеста, и намерены 15 февраля собраться перед зданием правительства Армении.