15 February 2011 - 09:03 AMT
Նոր կենսաչափական անձնագրերը կարժենան մոտ 15 հազար դրամ, իսկ նույնականացման քարտերը՝ 1000 դրամ: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի ոստիկանության անձնագրերի և մուտքի արտոնագրերի բաժնի պետ Նորայր Մուրադխանյանը:
Նա ընդգծել է, որ կենսաչափական անձնագրերի ճշգրիտ արժեքը հայտնի կդառնա միայն ինքնարժեքը պարզելուց հետո: Մուրադխանյանը հայտնել է նաև, որ կառավարությունը դեռսև չի որոշել, թե ով կարտադրի քարտերն ու անձնագրերը՝ լեհական Polish Security Printing Works-ը թե ֆրանսիական Oberthur-ը, որոնք հաղթել են կենսաչափական անձնագրերի պատրաստման մրցույթում:
Մուրադխանյանն ընդգծել է, որ կենսաչափական անձնագրերի ու նույնականացման քարտերի ներդրումն ուղղված է փաստաթղթերի հուսալիության ավելացմանը և քաղաքացիների ու փաստաթղթերի նույնականացման պարզեցման համար: Նա հավելել է, որ նոր փաստաթղթերը կհեշտացնեն ՀՀ քաղաքացիների մուտքը այլ երկներ:

15 February 2011 - 09:03 AMT
Цена новых биометрических паспортов состоит примерно 15 тыс. драмов, а идентификационных карт составит 1000 драмов. Об этом в пресс-конференции в Ереване заявил начальник паспортного – визового управления полиции Армении Норайр Мурадханян.
При этом он подчеркнул, что точная стоимость биометрических паспортов станет известна лишь после выяснения их себестоимости. Мурадханян так же сообщил, что правительство еще не решило, кто займется изготовлением карт и паспортов – польская компания Polish Security Printing Works или же французская организация Oberthur, выигравшие тендер на изготовление биометрических паспортов.
Начальник паспортного – визового управления полиции Армении подчеркнул, что внедрение биометрических паспортов и идентификационных карт направлено на повышение надежности и безопасности документов и для облегчения идентификации граждан и документов. Он так же добавил, что новые документы облегчат выезд граждан Армении в другие страны.