23 February 2011 - 14:14 AMT
Հայաստանի կառավարությունում փետրվարի 23-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Անտառների վերականգնման և զարգացման հիմնադրամի (ՀՀԱՎԶՀ) հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է վարչապետ, հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը:
Օրակարգի հարցերի շարքում ՀՀԱՎԶՀ գործադիր տնօրեն Վլադիմիր Մովսիսյանը ներկայացրել է հիմնադրամի 2010թ. գործունեության հաշվետվությունը, որը հաստատվեց Հոգաբարձուների խորհրդի կողմից:
Անդրադառնալով հիմնադրամի 2011թ. անելիքներին` Վլադիմիր Մովսիսյանը զեկուցել է Երևանի անտառտնտեսության Էրեբունու անտառպետության 51 հա տարածքում ոռոգման համակարգի ստեղծման և անտառապատման աշխատանքների ծրագրերի մասին, որոնք հավանության են արժանացել խորհրդի անդամների կողմից: Նշված ծրագրերի շրջանակում առաջին փուլով նախատեսվում է հիմնել 20 հա անտառտարածք` իր ցանկապատով, երկրորդ փուլում` 2012թ., անտառապատել մնացած 31 հա տարածքը: -ԱՊ-

23 February 2011 - 14:14 AMT
В правительстве Армении состоялось заседание Совета попечителей Фонда восстановления и развития лесов РА (ФВРЛА), которое вел председатель Совета, премьер-министр Тигран Саркисян.
Исполнительный директор ФВРЛА Владимир Мовсисян представил отчет деятельности фонда в 2010 году, который был одобрен Советом попечителей.
Касаясь деятельности ФВРЛА в 2011 году, Владимир Мовсисян представил одобренную Советом программу посадки леса и создания оросительной системы на 51 га лесного хозяйства Эребуни. Первый этап программы предусматривает создать лесные массивы на 20 га со своими ограждениями, а второй этап – в 2012 году осуществить посадку на оставшихся 31 га.