Մարտի 8-ին Երևանում և Արարատյան դաշտում օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա մինչև 10-14 աստիճան, այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հաղորդել է Հայաստանի Հիդրոմետկենտրոնի օպերատիվ բաժնի վարիչ Զարուհի Պետրոսյանը:
Նրա խոսքերով, առաջիկա օրերին եղանակը մի քիչ կցրտի, սակայն մարտի 6-ից կբարձրանա մինչև 5-10 աստիճան: Միաժամանակ, Պետրոսյանը նշել է, որ սպասվում է ամպամածության և տեղումների ավելացում: Նա չի համաձայնվել այն պնդման հետ, որ մարտի 8-ին Հայաստանում միշտ ցուրտ է, նշելով, որ ցուրտ եղանակ եղել է միայն 1985-ին` -15 աստիճան:

2 March 2011 - 09:19 AMT
К 8 марту ожидается резкое потепление погоды в Ереване и в Араратской долине до 10-14 градусов тепла, об этом на пресс-конференции в Ереване сообщила начальник оперативного отдела Гидрометцентра Армении Заруи Петросян.
По ее словам, в ближайшие дни погода немножко похолодает, однако, с 6 марта она поднимется на 5-10 градусов. При этом Петросян заметила, что ожидается увеличение облачности и осадки. Петросян также не согласилась с тем утверждением, что 8 марта в Армении всегда холодно, отметив, что только холодная погода была отмечена в 1985 году -15 градусов, однако тогда холодно было в течение всего года.