ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար, «Սևան» ազգային պարկ» ՊՈԱԿ-ի խորհրդի նախագահ Արմեն Գևորգյանն այսօր ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանի, Գեղարքունիքի մարզպետ Նվեր Պողոսյանի ուղեկցությամբ ծանոթացավ Սևանա լճի ափամերձ հատվածում իրականացվող անտառմաքրման աշխատանքների ընթացքին:
Փոխվարչապետին ներկայացվեց, որ գարնան հետ կակտիվանան մաքրման աշխատանքները: Այս տարի նախատեսվում է իրականացնել ընդհանուր առմամբ 283, 3 հա տարածքի մաքրում` Նորատուսի, Սևանի, Մարտունու, Վարդենիկի ու Վարդենիսի հատվածներում: Տեղեկացվեց, որ 2010թ-ին մաքրվել է 174 հա, որից 167,3 հեկտարը` ամբողջությամբ, մնացած 6,7 հեկտարի մաքրման աշխատանքերն ընդգրկված են 2011թ. ծրագրում:
Փոխվարչապետը կարևորեց աշխատանքների ամբողջ ծավալով և նախատեսված ժամկետներում իրականացումը և հանձնարարեց գործընթացը պահել մշտական ուշադրության կենտրոնում, հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը:

Вице-премьер, министр территориального управления, председательь Совета государственной некоммерческой организации «Национальный парк Севан» Армен Геворкян ознакомился 2 марта с работами по очистке территорий у берегов озера Севан.
Как сообщает пресс-служба Министерства территориального управления Армении, Армена Геворкяна сопровождали министр охраны природы Арам Арутюнян и губернатор Гегаркуникской области Армении Нвер Погосян. Вице-премьеру сообщили, что в 2011 году планируется очистить от леса 283,3 гектара прибрежных территорий озера Севан, а также, что в 2010 году было очищено 174 га прибрежных территорий, из которых 167,3 га – полностью, а очистка остальных 6,7 га перенесена на программу 2011 года.
Вице-премьеру сообщили, что с наступлением весны работы по очистке будут активизированы, и что в текущем году намечается очистить участки Норатуса, Севана, Мартуни, Варденика и Вардениса. В свою очередь, Армен Геворкян подчеркнул важность проведения работ в полном объеме в предусмотренные сроки и поручил сохранять данный процесс в центре внимания.