8 March 2011 - 14:25 AMT
Բրիտանացի մասնագետ Սառա Ռոսը հայ կինեմատոգրաֆիստներին կպատմի վավերագրական ֆիլմերի` որպես քարոզչության միջոցի դերի մասին
Կապերի, հեռարձակման և միջոցառումների կազմակերպման բրիտանացի մասնագետ Սառա Ռոսը, որը Երևանում է գտնվում որպես Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի հատուկ հյուր, մարտի 10-ին Հայաստանի Կինեմատոգրաֆիստների միությունում խորհրդաժողով կանցկացնի հայ կինեմատոգրաֆիստների համար:
Միջոցառման ժամանակ կինեմատոգրաֆիստները կքննարկեն հասարակական կազմակերպությունների և ԶԼՄ միջև համագործակցության նոր մոդելները: Կներկայացվեն վավերագրական ֆիլմերի` որպես քարոզչության լավագույն միջոցի թեմատիկ հետազոտություններ: Խորհրդաժողովը կազմակերպվել է «Կինո և հասարակություն» ծրագրի շրջանակներում, որն իրականացվում է Հայաստանում Բրիտանական դեսպանատան և «Բրիտանական ավիաուղիներ» (BMI) ավիաընկերության աջակցությամբ:
Սառա Ռոսն աշխատել է Channel 4, BBC, Amnesty International և Channel 4 BRITDoc Foundation ընկերություններում: Amnesty International-ում աշխատելու տարիներին նա այդ ընկերության կողմից կազմակերպվող ԶԼՄ-ների համար ամենամյա մրցանակաբաշխության պրոդյուսերն էր:

8 March 2011 - 14:25 AMT
Британский специалист расскажет армянским кинематографистам о роли документальных фильмов как средства пропаганды
Британский специалист по связям, телевещанию и организации мероприятий Сара Рос, которая находится в Ереване в качестве специального гостя на Фестивале британских фильмов, 10 марта в Союзе кинематографистов Армении проведет конференцию для армянских кинематографистов.
Во время мероприятия кинематографисты обсудят новые модели сотрудничества между общественными организациями и СМИ. Во время конференции будут представлены тематические исследования роли документальных фильмов как лучшего средства пропаганды. Конференция организована в рамках программы “Кино и общество”, проводимой посольством Великобритании в Армении и представительством авиакомпании «Британские авиалинии» (bmi) в Армении.
Сара Рос работала в Channel 4, BBC, Amnesty International и Channel 4 BRITDoc Foundation. В годы работы в Amnesty International она являлась продюсером церемонии награждения ежегодной премии для СМИ, организованной этой компанией.