17 March 2011 - 09:19 AMT
Մարտի 15-17-ը ՀՀ սփյուռքի նախարարության պատվիրակությունը աշխատանքային այցով մեկնեց Սանկտ Պետերբուրգ` մասնակցելու ՌԴ Հյուսիսարևմտյան դաշնային օկրուգի հայ համայնքների և հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ հավաք-հանդիպմանը: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Ստեփան Պետրոսյանը և ԱՊՀ հայ համայնքների վարչության պետ Անդրանիկ Արշակյանը:
Հավաք-հանդիպման նպատակն է ներկայացնել հայկական Սփյուռքի նկատմամբ Հայաստանի Հանրապետության արդի քաղաքականության, ՀՀ սփյուռքի նախարարության ռազմավարական խնդիրները, վերհանել Հայաստանի և ՌԴ Հյուսիսարևմտյան դաշնային օկրուգի հայ համայնքների գործակցության հիմնախնդիրները, ամրապնդել գործակցության զարգացումը, ակտիվացնել ազգային ներուժի համախմբման, ինքնության պահպանման հարցում հայ համայնքների և հայկական կազմակերպությունների դերակատարությունը և մեծացնել վերջիններիս ներգրավվածությունը ՀՀ և ՌԴ միջպետական, տարածաշրջանային համագործակցության տարբեր ոլորտներում:
Այցի ընթացքում ՀՀ սփյուռքի նախարարության պատվիրակությունը առանձին հանդիպումներ կունենա ՌԴ Հյուսիսարևմտյան դաշնային օկրուգի հայ համայնքների ներկայացուցիչների հետ:

17 March 2011 - 09:19 AMT
С 15 по 17 марта делегация Министерства Диаспоры Армении с рабочим визитом находится в Санкт-Петербурге для участия во встрече армянских общин и организаций Северо-восточного федерального округа РФ. Цель собрания представить стратегические вопросы министерства, поднять проблемы деятельности армянских общин, а также повысить вовлеченность последних в региональном сотрудничестве между Арменией и Россией.
В рамках визита сотрудники Министерства Диаспоры Армении также отдельно встретятся с представителями армянских общин Северо-восточного федерального округа РФ.
В состав делегации входят замминистра диаспоры Армении Степан Петросян и Начальник управления армянских общин СНГ аппарата Министерства диаспоры Армении Андраник Аршакян.