«Ռուսաստանի հայերի միություն» համառուսաստանյան հասարակական կազմակերպությունը, «Համաշխարհային հայկական կոնգրես» հայկական հասարակական կազմակերպությունների միջազգային միությունը, ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը համատեղ կազմակերպում են «Մենք եղել ենք, մենք կանք, մենք կլինենք» խորագրով ուսանողների և աշակերտների լավագույն գրական ստեղծագործության VII միջազգային մրցույթը՝ «Երիտասարդությունը և Հայաստանի ապագան» թեմայով:
Մրցույթն անցկացվում է 2011 թվականի ապրիլի 1-ից մինչև հունիսի 15-ը: Մրցույթի արդյունքները կհրապարակվեն 2011 թ. սեպտեմբերին, իսկ հաղթողների պարգևատրման պաշտոնական արարողությունը կկայանա հոկտեմբերին` «Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի օրերը Հայաստանում և Արցախում-2011» ծրագրի շրջանակում:

22 March 2011 - 07:38 AMT
В Армении пройдет VII международный конкурс на лучшую литературную работу на тему «Моя далекая, близкая, святая Армения»
Союз армян России, Всемирный Армянский Конгресс совместно с Министерством Диаспоры и Министерством образования и науки Армении организует VII международный конкурс школьников и студентов на лучшую литературную работу под девизом: «Мы были, мы есть, мы будем» на тему: «Моя далекая, близкая, святая Армения».
Как сообщает пресс-служба Минобразования РА, конкурс пройдет с 1-15 апреля 2011 года. Результаты конкурса будут обнародованы в сентябре 2011 года, а официальная церемония вручения наград – в октябре, в рамках программы “Дни Союза армян России и Всемирного Армянского Конгресса в Армении и Арцахе 2011”.