23 March 2011 - 10:06 AMT
Հայաստանի ոստիկանության պետի տեղակալը տեղեկություն չունի Արմավիրի քաղաքապետի թեկնածուին ծեծի ենթարկելու մասին
Հայաստանի ոստիկանության պետի տեղակալ Արթուր Օսիկյանը չի հաստատել և չի հերքել լուրերը Արմավիրի քաղաքապետի թեկնածու Սևակ Մինասյանին ծեծի ենթարկելու մասին: Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալը հայտարարել է, որ այս պահի դրությամբ նա նման տեղեկատվություն չունի:
«Հարցը կներկայացվի ոստիկանությանը և եթե նման միջադեպ իրականում եղել է, ապա դեպքի առնչությամբ համապատասխան հանձնարարականներ կտրվեն»,-ասել է Արթուր Օսիկյանը:
Ըստ տարածված հաղորդագրությունների, Արմավիր քաղաքի քաղաքապետի թեկնածու Սևակ Մինասյանը հայտարարել է, որ նախօրեին, քաղաքապետի ընտրություններից հետո քաղաքում տեղի են ունեցել զանգվածային ձերբակալություններ, իսկ Մինասյանին ծեծի է ենթարկել Արմավիրի ոստիկանության պետը:

23 March 2011 - 10:06 AMT
Замначальника полиции Армении не располагает информацией об избиении кандидата в мэры города Армавир
Заместитель начальника Армении Артур Осикян не подтвердил, но и не опроверг слухи об избиении кандидата в мэры города Армавир Севака Минасяна начальником Полиции города Армавир. На пресс-конференции в Ереване замначальника Полиции РА заявил, что на данный момент не располагает такой информацией.
“Вопрос будет представлен в Полиции, и если подобный инцидент в действительности имел место, то в связи с этим будут даны соответствующие поручения”,- сказал Осикян.
Согласно распространившимся сообщениям, кандидат в мэры города Армавир Севак Минасян заявил, что накануне, после выборов мэра в городе произошли массовые аресты, а самого Минасяна избил начальник полиции Армавир.