23 March 2011 - 12:02 AMT
Մարտի 23-ին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության երիտասարդական կազմակերպությունը, «Ոչ պետական բուհերի ուսանողական կենտրոնը» և Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի երիտասարդական կենտրոնն անցկացրել են քննարկում «Ոչ աղանդներին» թեմայով:
ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության ղեկավար, ՀՀ խորհրդարանի պատգամավոր Կարեն Ավագյանի խոսքերով, նման հանդիպումները քաղաքական նպատակ չեն հետապնդում: «Պետք է պայքարել այնպիսի չարիքի դեմ, ինչպիսին աղանդն է, և երիտասարդները պետք է կանգնեն եկեղեցու կողքին և պայքարեն նման երևույթների դեմ»,- ասել է Ավագյանը:
Սարկավագ Գեղամ Ավետիսյանը նշել է, որ նման միջոցառումները նպաստում են երիտասարդությանն իրազեկելուն. «Աղանդների հետ ճիշտ պայքարը եկեղեցին լավ ճանաչելն է: Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որպեսզի ունենանք առողջ հասարակութուն և մարդիկ գնան եկեղեցի»:

23 марта молодежная организация Республиканской партии, общественная организация “Студенческий центр негосударственных вузов” и молодежный центр Первопрестольного Эчмиадзина провели обсуждение по теме “Скажем нет сектам”.
По словам руководителя молодежной организации РПА, депутата парламента Армении Карена Авагяна, такие встречи не преследуют политическую цель. “Надо бороться с таким злом, как секты, и молодые должны стоять рядом с церковью и бороться против таких явлений”, – сказал Авагян.
Дьякон Гегам Аветисян поприветствовал всех участников и сказал, что такие мероприятия способствуют информированию молодежи: “Правильная борьба с сектами – это хорошие познания о церкви. Мы должны сделать все, чтобы у нас было здоровое общество и люди ходили в церковь”.