25 March 2011 - 14:34 AMT
Մարտի 25-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում Հայաստանի ժողովրդական արտիստներ Ռաֆայել Քոթանջյանն ու Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Ալեքսանդր Գրիգորյանը հուսով են, որ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը կհաղթի ռուսներին Եվրո-2012 ընտրական փուլի խաղում, որը տեղի կունենա մարտի 26-ին:
«Ես հուսով եմ, որ մեր տղաները, վերջապես, բարձր կարգի խաղ ցույց կտան, ինչպես դա անում է մեր շախմատիստ Լևոն Արոնյանը, հայ ծանրորդներն ու այլ մարզիկներ: Ես հուսով եմ, որ գոնե ոչ ոքի կլինի, սակայն հոգուս խորքում հաղթանակի հույս ունեմ»,-ասել է Ալեքսանդր Գրիգորյանը: Նա հավելել է նաև, որ Մոսկվա իր յուրաքանչյուր այլցելության ժամանակ իր գործընկերները նշում են, որ հետևում են հայ մարզիկների ելույթներին: Ռաֆայել Քոթանջյանն ասել է, որ հուսով է, որ կարձանագրվի 1:0 ի օգուտ Հայաստանի և հայ ֆուտբոլիստները կկարողանան վերադարձնել «Արարատ»-73-ի փառքը:

25 марта на пресс-конференции в Ереване народные артисты Армении Рафаэль Котанджян и худрук Русского драматического театра им. К. С. Станиславского Александр Григорян сказали, что они надеются на хорошую игру сборной Армении по футболу в матче с Россией в отборочной игре Чемпионата Европы по футболу 2012 года, которая пройдет 26 марта.
“Я надеюсь, что наши ребята, наконец, покажут класс, как это делает шахматист Левон Аронян, армянские штангисты и другие спортсмены. Я надеюсь, что будет хотя бы ничья, но в глубине души надеюсь на победу”, – сказал Александр Григорян. Он также сказал, что во время каждого его визита в Москву, его московские коллеги отмечают, что следят за выступлениями армянских спортсменов. Актер Рафаэль Котанджян добавил, что надеется на результат 1:0 в пользу Армении, и “ребята, наконец, вернут славу “Арарата” 1973 года”.