29 March 2011 - 09:45 AMT
Մարտի 29-ին ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը և ՄԱԿ երևանյան գրասենյակը ներկայացրել են 2011-15թթ. հաղորդակցությունների ռազմավարությունը: Ինչպես հաղորդել է Հայաստանի կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, նախագծի նպատակն է ամրապնդել հասարակության հետ կապը, բարձրացնել նախարարության գործունեության թափանցիկությունը, ինչպես նաև նոր կապեր հաստատել: Նախարարը հաղորդել է, որ ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է ակտիվ մասնակցություն վիրտուալ կյանքին. բլոգեր, սոցիալական ցանցեր: Այդ առումով նա նշել է, որ նախագծի շրջանակներում նախատեսվում է կրթությունը լուսաբանող լրագրողների համար կազմակերպել ամառային դպրոց, որպեսզի նրանք ավելի լավ տեղեկացված լինեն:
Անդրադառնալով ռազմավարության ֆինանսավորմանը` Աշոտյանը հաղորդել է, որ նրանք ակնկալում են աջակցություն միջազգային դոնորական կազմակերպություններից:
Իր հերթին, Հայաստանում ՄԱԿ մշտական համակարգող Դաֆինա Գերչևան նշել է, որ նախագիծը հնարավորություն է տալու իրագործել հակակոռուպցիոն ծրագրեր:

29 March 2011 - 09:45 AMT
29 марта Министерство образования и науки Армении и Ереванский офис ООН представили стратегию коммуникаций на 2011-15 гг. Как сообщил министр образования и науки Армен Ашотян, цель проекта усилить связь с обществом, повысить уровень прозрачности деятельности Министерства, а также установить новые сотрудничества. При этом Ашотян сообщил, что в рамках программы планируется активное участие в виртуальной жизни: блоги, социальные сети. В этом контексте он отметил, что в рамках проекта планируется организовать летнюю школу для журналистов, которые освещают сферу образования, чтобы они более хорошо были проинформированы.
Касаясь вопроса финансирования стратегии, министр образования и науки Армении сообщил, что они ожидают поддержки от международных донорских организаций.
В свою очередь постоянный координатор ООН в Армении Дафина Герчева сказала, что проект также даст возможность реализовать антикоррупционные программы.