1 April 2011 - 13:06 AMT
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով՝ ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Նոր Նորքի բաժնին կից պետական պահպանության վարչության պահպանության բաժնի պետ, ոստիկանության կապիտան Արթուր Սամվելի Հակոբյանին ՀՀ քր. օր-ի175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1–ին կետով մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա 2011թ. մարտի 29-ին՝ ժամը 12–ի սահմաններում, զինված ատրճանակով, դեմքը քողարկված, ապօրինի մուտք է գործել «Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ–ի Նոր Նորք մասնաճյուղի գանձապահների համար նախատեսված հատվածը և ատրճանակի գործադրման սպառնալիքով ավազակային հարձակում կատարել բանկի աշխատակիցների նկատմամբ, գանձապահի պահարանից հափշտակել առանձնապես խոշոր չափերի գումար և փորձել է դիմել փախուստի,սակայն բանկի մասնաճյուղում ծառայություն իրականացնող ոստիկան, ոստիկանության ավագ սերժանտ Միքայել Հովսեփյանը հանցագործությունը կանխելու և հանցագործին վնասազերծելու նպատակով իրեն ամրացված «Մակարով» տեսակի ատրճանակից մի քանի անգամ կրակել է Արթուր Հակոբյանի ազդրի և որովայնի շրջանին, որի արդյունքում վերջինս բռնվել ու տեղափոխվել է հիվանդանոց։
2011թ. մարտի 31-ին Արթուր Սամվելի Հակոբյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանավորումը։ Ինչպես հայտնում է ՀՔԾ–ի մամուլի ծառայությունը, գործով նշանակվել են տարբեր բնույթի փորձաքննություններ, ստուգվում են քննությամբ առաջ քաշված վարկածներ՝ հանցագործության կատարման շարժառիթների և հանցագործության կատարմանն այլ անձանց հնարավոր մասնակցությունը պարզելու ուղղությամբ: Նախաքննությունը շարունակվում է։

1 April 2011 - 13:06 AMT
Начальнику территориального отделения службы охраны при полиции района Нор Норк Еревана, капитану Артуру Акопяну, который 29 марта попытался ограбить банк в Ереване, предъявлено обвинение по пункту 1, части 3, статьи 175 Уголовного Кодекса Армении.
Акопяну предъявлено обвинения в том, что он 29 марта около 12:00 часов напал на филиал “Конверс Банка” Нор Норка, угрожая пистолетом, похитил сумму в особо крупном размере и попытался совершить побег. Однако служащий в банке полицейский, старший офицер Микаел Овсепян смог предотвратить преступление, применив имеющийся при себе пистолет марки “Макаров”, в результате чего Артур Акопян получил огнестрельные ранения в живот и бедро и был доставлен в больницу.
31 марта 2010 года Артур Акопян был арествоан, в качестве меры пресечения в его отношении был избран арест. По данному делу были назначены экспертизы, изучаются все выдвинутые следствием версии, мотивы преступления и возможное участие других лиц. Предварительное следствие продолжается, сообщает пресс-служба Следственной службы Армении.