2 April 2011 - 11:02 AMT
Ապրիլի 1-ին Երևանում կայացել է «Հայեր» ամսագրի շնորհանդեսը: Ամսագրում կարելի է գտնել տարբեր թեմաներ, բայց առաջին համարի գլխավոր թեման քաղաքականությունն էր: «Մենք շեշտը դրել ենք երկու բանի վրա: Առաջին, ամսագիրը հրատարակվում է հայերենով հայալեզու ընթերցողի համար, երկրորդ, մենք ամսագիր ենք հրատարակում ընթերցելու համար, այլ ոչ թե գլամուրային ամսագիր` թերթելու համար»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ամսագրի գլխավոր խմբագիր Արմեն Սարգսյանը: Նա նաև հավելել է, որ ամսագիրը նախատեսված է հասուն տարիքի ընթերցողի համար և խորհուրդ տվել այն ընթերցել 20 տարեկանից բարձր անձանց:
Ամսագրում կարելի է նաև գտնել Երևանի մշակութային իրադարձությունների ծանուցումներ: Ամսագրի շնորհանդեսին ներկա էին Հայաստանի շոու բիզնեսի ներկայացուցիչներ և հասարակական գործիչներ: Ամսագիրը կազմված է 96 էջից, առաջին համարը լույս է տեսել 2500 օրինակ տպաքանակով:

2 April 2011 - 11:02 AMT
1 апреля в Ереване состоялась презентация журнала “Армяне”. В журнале можно будет найти статьи на разные темы, но тематикой первого номера была в основном политика. “Мы сделали акцент на две вещи. Во-первых, журнал издается на армянском языке для армяноязычного читателя, а во-вторых, мы издаем журнал для чтения, а не гламурный журнал для просмотра”, – сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный редактор журнала Армен Саргсян. Он также добавил, что журнал нацелен в основном на взрослого читателя, и посоветовал читать его лицам старше 20 лет.
В журнале можно найти также анонсы культурных событий Еревана. На презентации журнала присутствовали представители шоу-бизнеса и общественные деятели Армении, а также представительница Республиканской партии Армении Карине Ачемян. Журнал состоит из 96 страниц, первый номер вышел тиражом в 2500 экземпляров.