«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) գովազդային ակցիաներից ստացված միջոցների մի մասը տրամադրեց Հայաստանի տարբեր մարզերի կարիքավոր ընտանիքների երեխաների բուժման կազմակերպմանը: 1-ից մինչև 16 տարեկան տասը երեխաի համապատասխան վիրահատությունները կիրականացվեն Երևանի բժշկական հաստատություններում: Ծրագիրն իրականացվում է «Մանկական զարգացման հիմնադրամ»-ի հետ համատեղ:
«ԱրմենՏել» ընկերությունն իր կորպորատիվ սոցիալական քաղաքականության շրջանակներում իրականացնում է աճող սերնդի աջակցմանն ուղղված բազմաթիվ ծրագրեր: Սակայն այս ծրագիրը յուրահատուկ է, քանի որ տարբեր մարզերի երեխաները կարող են հաղթահարել հիվանդությունները շնորհիվ մեր հաճախորդների անմիջական մասնակցության: Յուրաքանչյուր մարդ, ով մասնակցել էր մեր ընկերության կողմից կազմակերպված ակցիաներին իր լուման է ներդրել բարի գործում»,- նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Մեզ մոտ գրանցված են կարիքավոր ընտանիքների երեխաներ, ում անհրաժեշտ է ֆինանսական աջակցություն` բժշկական օգնություն ստանալու համար: Շնորհիվ «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցության, երեխաների մի մասը կվիրահատվի և կանցնի վերականգնողական կուրսեր», – ասաց «Մանկական զարգացման հիմնադրամ»-ի տնօրեն Լուսինե Սիմոնյանը:
Նշենք, որ «Հաջողակ պաստառներ» գովազդային վիճակախաղը, որը տեղի ունեցավ 2010թ-ի դեկտեմբերի 2-ից մինչև 2011թ-ի փետրվարի 2-ը, ուղված էր շարժական բովանդակության ծառայությունից օգտվելու խրախուսմանը: Կազմակերպիչների հաշվարկով Beeline բաժանորդների յուրաքանչյուր վեցերորդ գնումը կատարվել է երեխաների բուժման և հետագա վերականգնողական գործընթացի կազմակերպման օգտին:

14 April 2011 - 09:21 AMT
«АрменТел» направил часть доходов от рекламы на лечение детей из социально необеспеченных семей Армении
ЗАО «АрменТел» (торговый знак Beeline) направил часть средств от осуществления рекламных акций на лечение детей из социально необеспеченных семей Армении из различных регионов страны. Десяти детям в возрасте от 1 года до 16 лет будут проведены хирургические операции в клиниках Еревана. Программа реализуется совместно с общественной организацией «Фонд детского развития».
«Компания «АрменТел» в рамках стратегии корпоративной социальной ответственности реализует множество программ, направленных на поддержку подрастающего поколения. Но этот проект – особенный, потому что дети из разных регионов Армении смогут справиться со своими недугами благодаря непосредственному участию наших клиентов. Каждый, кто принял участие в наших акциях, внес свой вклад в доброе дело», – сказал генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
«У нас зарегистрированы дети из необеспеченных семей, которым нужна финансовая поддержка для получения необходимой медицинской помощи. Благодаря содействию компании «АрменТел», многие из них будут прооперированы и смогут пройти курс реабилитации», – сказала директор «Фонда детского развития» Лусине Симонян
Рекламная акция «Счастливые картинки», проходившая с 2 декабря 2010г. по 2 февраля 2011г., была направлена на стимулирование пользования мобильным контентом. По подсчетам организаторов, каждая шестая покупка мобильного контента абонентами Beeline была сделана в пользу благотворительной акции по лечению и дальнейшей реабилитации детей, сообщили PanARMENIAN.Net в службе по связям с общественностью ЗАО «АрменТел».