15 April 2011 - 11:33 AMT
Հայաստանի Ոստիկանության օրվա կապակցությամբ ոստիկանության աշխատակիցներին նոր համազգեստ կտրվի: Այդ մասին լրագրողներին է հայտնել ՀՀ Ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանը: «Համազգեստի դիզայնում առանձնահատուկ փոփոխություններ չկան, փոխվել է միայն գույնը»,- նշել է Սարգսյանը: Ընդ որում, նա հաղորդել է, որ հին համազգեստն ամբողջությամբ դուրս չի գա կիրառությունից և կկիրառվի պահպանական ծառայությունում: Սակայն, նրա խոսքով, ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության, օպերատիվ և այլ ծառայությունների աշխատակիցների համազգեստում փոփոխություններ կներմուծվեն: «Կփոխվի նաև շարքայինների համազգեստը, որը կհարմարեցվի ծառայության պայմաններին»,- ասել է Ալիկ Սարգսյանը` ավելացնելով, որ կտարբերվեն նաև ամենօրյա և տոնական համազգեստները:
Ինչպես նշել է Ոստիկանության պետը, «մենք մտադիր ենք անել ամեն ինչ, որպեսզի ժողովուրդը փոխի իր վերաբերմունքը ոստիկանների նկատմամբ»: Նրա խոսքով, ժողովուրդը պետք է հայ ոստիկաններին ընդունի որպես հասարակության մի մասի:
Ալիկ Սարգսյանն ասել է նաև, որ ՀՀ ոստիկանությունում բոլոր բարեփոխումները կավարտվեն տարեվերջին: «Մենք ջանասիրաբար աշխատել ենք, որպեսզի տարեվերջին ՀՀ ոստիկանությունը համապատասխանի բոլոր միջազգային չափանիշներին»,- նշել է նա:

В связи с Днем работника полиции Армении служащим полиции будет выдана новая форма. Об этом журналистам заявил начальник Полиции РА Алик Саргсян. “Особые изменения в дизайн формы не внесены, изменен только цвет”, – отметил Саргсян. При этом он сообщил, что старая форма полностью не выйдет из употребления и сохранится в службе охраны. Однако, по его словам, в форму дорожной полиции и оперативной службы РА будут внесены определенные изменения. «Изменится также форма рядовых, которая будет приспособлена к условиям несения службы», – сказал он, добавив, что также будут отличаться будничная и парадная формы.
Как отметил Алик Саргсян, “мы намерены сделать все, чтобы народ поменял свое отношение к полицейским”. По его словам, цель этого, чтобы народ принимал армянских полицейских как часть общества.
Алик Саргсян сказал также, что все реформы в полиции РА к концу года будут завершены. «Мы усердно работали для того, чтобы к концу года полиция Армении соответствовала всем международным стандартам», – сказал он.