16 April 2011 - 12:09 AMT
«Օգնիր քեզ» հասարակական կազմակերպությանը, որն օգնում է սոցիալապես անապահով մարդկանց, մի քանի ժամում հաջողվել է 150 000 դրամ հավաքել: այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին կազմակերպությունից: Գործակալության զրուցակիցն ասաց, որ արդեն դրամական միջոցներ են փոխանցվել կազմակերպության բանկային հաշվին HSBC բանկում` 004 10 10 10 004: Սակայն, թե կոնկրետ ինչքան է փոխանցվել, հայտնի կդառնա երկուշաբթի օրը: Ինչպես լրագրողներին հաղորդեց կազմակերպության նախագահ Սամվել Հովհաննիսյանը, կազմակերպությունը մտադիր է թափանցիկ քաղաքականություն վարել: Նրա խոսքով, հանրությանը հաշվետվություն կներկայացվի կազմակերպության գործունեության մասին, մարդիկ նաև կկարողանան տեսնել, թե ով և ինչքան գումար է նվիրաբերել:
«Օգնիր քեզ» հասարակական կազմակերպությունը մտադիր է գումար հավաքել 16-ամյա տղայի համար, որը երկու երիկամն էլ չունի: «Տղայի մայրը պատրաստ է դոնոր դառնալ, սակայն ընտանիքը չունի գումար, որպեսզի վճարի վիրահատության համար»,- հաղորդեց նա` ավելացնելով, որ վիրահատությունն արժե 7,5 մլն դրամ, որից 2,5 մլն-ը կհատկացնի ՀՀ կառավարությունը, 2,5-ը` հայ-շվեյցարական հիմնադրամը: Ընտանիքին մնում է միայն 2,5 մլն ավելացնել գումարին, որն էլ մենք մտադիր ենք հավաքել»,- նշեց Հովհաննիսյանը` ավելացնելով, որ հիվանդը ներկա դրությամբ Արաբկիր բժշկական կենտրոնում է պառկած:

Oбщественной организации «Помоги себе», которая занимается предоставлением помощи социально необеспеченным людям, в течение нескольких часов удалось собрать 150000 драм. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в организации. Собеседник агентства сказал, что уже переведены денежные средства на банковский счет организации – 004 10 10 10 004 в банке HSBC. Однако, сколько конкретно переведено, станет известно в понедельник. Как сообщил журналистам председатель организации Самвел Ованнисян, организация намерена вести прозрачную политику. По его словам, общественности будут представляться отчеты о деятельности Организации, также люди смогут увидеть, кто и сколько пожертвовал денег.
Общественная организация «Помоги себе» намерена собрать деньги для 16-летнего мальчика, у которого нет обеих почек. «Мать мальчика готова стать донором, однако у семьи нет денег для того, чтобы оплатить операцию”, – сообщил он, добавив, что операция стоит 7.5 миллионa драмов, из которых 2.5 предоставит правительство Армении, 2.5 армяно-швейцарский фонд. «Семье остается лишь добавить к этой сумме 2.5 миллиона, которые мы и намерены собрать», – отметил Ованнисян, добавив, что больной на данный момент лежит в медицинском центре Арабкир.