27 April 2011 - 11:21 AMT
Մինչև 2011-ի վերջը Երևանի բազմամարդ վայրերում տեղադրվելու են տեսախցիկներ: Այդ մասին ոստիկանության համակարգում բարեփոխումների հարցի շուրջ խորհրդարանական լսումների ընթացքում հայտարարել է Հայաստանի ոստիկանության պետի տեղակալ Արթուր Օսիկյանը: Նրա խոսքերով, այս տարի ավարտվելու է էլեկտրոնային կառավարման համակարգի ներմուծման աշխատանքը, ինչը նախատեսում է քաղաքի էլեկտրոնային քարտեզի ստեղծում: Դա, Օսիկյանի խոսքերով, անկասկած, հեշտացնելու է ոստիկանության աշխատանքը:
Բացի դրանից, մինչև 2017-ը նախատեսվում է հանրապետության բոլոր մայրուղիներում փուլ առ փուլ տեղադրել ավելի քան 200 արագաչափիչներ: «Այս տարի նախատեսվում է տեղադրել 15 արագաչափիչներ մայրուղիներում, որոնք մայրաքաղաքը կապում են մարզերի հետ»,- ասել է Օսիկյանը:
Ինչ վերաբերվում է Երևանում ոստիկանության հենակետեր բացելուն, Հայաստանի ոստիկանության պետի տեղակալը նշել է, որ Արաբկիր համայնքում արդեն անցկացվում է փորձնական ծրագիր: «Առաջիկայում Խանջյան փողոցում բացվելու է ոստիկանության նոր հենակետ: Մեր նպատակն է ներմուծել համայնքային ոստիկանության համակարգ Երևանում ոստիկանության նոր հենակետեր բացելու միջոցով»,- ասել է Օսիկյանը:

27 April 2011 - 11:21 AMT
До конца 2011 года во всех многолюдных местах Еревана будут установлены камеры видеонаблюдения. Об этом в ходе парламентских слушаний по вопросу реформирования системы полиции заявил заместитель начальника полиции Армении Артур Осикян. По словам замначальника Полиции, в этом году будет завершена работа по внедрению системы электронного управления, что предусматривает создание электронной карты города. Это, по словам Осикяна, несомненно, облегчит работу полиции.
Кроме того, до 2017 года планируется на всех трассах республики поэтапно установить более 200 средств измерения скорости. “В этом году планируется установить 15 измерителей скорости на трассах, ведущих из столицы в области республики”, – сказал Осикян.
Что касается открытия опорных пунктов полиции в Ереване, замначальника полиции Армении сказал, что в общине Арабкир уже проводится пилотная программа. “В ближайшие дни на улице Ханджян откроется новый опорный пункт полиции. Наша цель – помочь общинной полиции посредством открытия новых опорных пунктов полиции в Ереване”, – сказал Артур Осикян,