27 April 2011 - 12:04 AMT
Հայաստանի ոստիկանության ակադեմիային կից կբացվի ոստիկանության քոլեջ և ուսումնական կենտրոն: Այդ մասին ոստիկանության բարեփոխման շուրջ խորհրդարանական լսումների ընթացքում հայտարարել է ոստիկանության պետի տեղակալ Արթուր Օսիկյանը:
«Արդեն հինգշաբթի կառավարության նիստում որոշում կկայացվի ոստիկանության քոլեջի և ուսումնական կենտրոնի ստեղծման մասին: Քոլեջն երկամյա միջին մասնագիտական կրթություն կտա, իսկ կենտրոնում ուսուցումը կտևի 6 ամիս»,-ասել է Օսիկյանը:
Ինչպես հայտնել է ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալը, այժմ կազմվում են ընդունելության քննությունների թեստերը և արդեն աշնանը կսկսվի ընդունելությունը: Ըստ Օսիկյանի, քոլեջի և ուսումնական կենտրոնի բացումը կօգնի համալրել ոստիկանության շարքերը առավել պրոֆեսիոնալ մասնագետներով, որոնք կարող են զբաղեցնել կրտսեր և միջին պաշտոններ ոստիկանության համակարգում:

При Академии полиции Армении будут созданы полицейский колледж и учебный центр. Об этом в ходе парламентских слушаний по вопросу реформирования системы полиции заявил заместитель начальника полиции Артур Осикян.
“Уже в четверг на заседании правительства Армении будет принято решение о создании полицейского колледжа при Академии полиции Армении. Колледж будет давать двухлетнее средне-специальное профессиональное образование, а обучение в центре будет длиться 6 месяцев», – сказал Осикян.
Как сообщил замначальника Полиции РА, в настоящее время разрабатываются тесты для вступительных экзаменов, и уже осенью будет возможно начать прием абитуриентов. По словам Артура Осикяна, создание колледжа и учебного центра поможет пополнить ряды полицейских более профессиональными специалистами, которые могут занять младшие и средние должности в системе полиции.