28 April 2011 - 08:01 AMT
Տիգրան Սարգսյանը կոչ է արել պետական պաշտոնյաներին ակտիվ մասնակցել «Ես գրքի բարեկամն եմ» հեռուստամարաթոնին
Ապրիլի 28-ին Հայաստանի կառավարության նիստում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կոչ է արել պետական մարմինների ղեկավարներին և նրանց աշխատակիցներին ապրիլի 30-ին ակտիվ մասնակցություն ունենալ «Ես գրքի բարեկամն եմ» հեռուստամարաթոնին: Դրա հետ կապված` վարչապետն ընդգծել է այդ միջոցառման կարևորությունը, քանի որ Գրողների միության վարչությունը դիմել է կառավարություն` խնդրելով ակտիվ մասնակցություն ունենալ:
Ավելին, Տիգրան Սարգսյանի խոսքերով, Հայաստանում նշելու են գրատպության 500-ամյակը: Նա նաև հիշեցրել է, որ 2012-ին Երևանը դառնալու է «Գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք» և ստեղծվել է հատուկ հանձնաժողով Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ:

28 April 2011 - 08:01 AMT
28 апреля на заседании правительства Армении премьер-министр Тигран Саркисян сделал заявление, призвав руководителей госорганов и их сотрудников 30 апреля принять участие в телемарафоне “Я друг книги”. В связи с этим глава армянского правительства подчеркнул важность этого мероприятия, поскольку Правление Союза писателей обратилось в правительство с просьбой принять активное участие.
Более того, по словам Тиграна Саркисяна, в Армении будут отмечать 500-летие книгопечатания. Он также напомнил, что 2012 году Ереван станет “Мировой столицей книги” и создана специальная комиссия во главе с президентом Армении Сержем Саргсяном.