28 April 2011 - 11:54 AMT
Սահմանափակ ֆիզիկական հնարավորություններով մարդիկ հաճախ թերագնահատում են իրենց: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ունիսոն» կազմակերպության հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Մարինա Չալիկյանը: Ըստ նրա, «Ունիսոն»-ում այդ մարդկանց հետ մասնագետներ են աշխատում, որպեսզի նրանք կարողանան հաղթահարել այդ բարդույթները: Մենք ցույց ենք տալիս նրանց ինչպես ռեզյումե գրել, ինչպես նախապատրաստվել հարցազրույցի»,-ասել է նա: Չալիկյանը նշել է, որ ոմանց արդեն հաջողվել է աշխատանք գտնել www.disability.am կայքի շնորհիվ: «Մեզ արդեն զանգահարել են և խնդրել են իրենց տվյալները հեռացնել կայքից, քանի որ արդեն աշխատանք են գտել»,-ասել է Մարինա Չալիկյանը: Ըստ նրա, այդ կայքում հիմնականում գրանցվում են 16-50 տարեկան մարդիկ:
Նա նշել է, որ լինում են դեպքեր, երբ մարդը հաշմանդամ է դառնում աշխատավայրում, սակայն, հետո բավական դժվար է լինում դա ապացուցել:

28 April 2011 - 11:54 AMT
Люди с ограниченными физическими возможностями часто недооценивают себя. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявила ответственная по связям с общественностью организации “Унисон” Марина Чаликян. По ее словам, в организации с этими людьми работают специалисты для того, чтобы они смогли преодолеть эти комплексы. «Мы показываем им, как подготовить резюме или как подготовиться к собеседованию», – сказала она. При этом Чаликян заметила, что некоторым уже удалось посредством сайта www.disability.am (Первый армянский виртуальный информационный центр для инвалидов) найти работу. «Нам уже звонили и просили удалить их данные с сайта, поскольку они уже смогли найти себе работу», – заметила Марина Чаликян. По ее словам, на данном сайте в основном регистрируются люди от 16 до 50 лет.
При этом она заметила, что бывают случаи, что человек приобретает степень инвалидности на рабочем месте, однако в дальнейшем бывает довольно сложно доказать данный факт.