28 April 2011 - 12:08 AMT
Ապրիլի 29-ին «Հույսի կամուրջ» և «Առաքելություն արևելք» կազմակերպությունները կկազմակերպեն «Կրթություն, աշխատանք, արժանապատիվ կյանք» խորագրով ակցիա, նվիրված հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների պաշտպանությանը:
Ակցիան կմեկնարկի խաղաղ երթով, որին կմասնակցեն հաշմանդամ և ոչ հաշմանդամ մարդիկ Երևանից և հանրապետության մարզերից: Այն սկիզբ կառնի 13:00-ին Առնո Բաբաջանյանի արձանի մոտից և կավարտվի Գաֆեսճյան քանդակների պարտեզում (Կասկադ համալիր), որտեղ տեղի կունենա բացօթյա համերգ` հայտնի երգիչ-երգչուհիների մասնակցությամբ:
Համերգը կազմակերպվում է Գաֆեսճյան արվեստի կենտրոնի աջակցությամբ:
Համերգի ընթացքում կկայանա հաշմանդամություն ունեցող անձանց աշխատանքով ապահոված գործատուների մրցանակաբաշխությունը, որը կազմակերպվում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հետ համատեղ: Միջոցառմանը կցուցադրվեն նաև Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների մասին ՄԱԿ-ի կոնվենցիային նվիրված սոցիալական տեսահոլովակները:

28 April 2011 - 12:08 AMT
29 апреля организациями “Мост надежды” и “Восточная миссия” будет проведена акция под названием ”Образование, работа, достойная жизнь”, посвященная защите прав людей с ограниченными возможностями.
Акция начнется мирным шествием, в котором примут участие и инвалиды, и просто желающие как из Еревана, так и из других районов Армении. Начало акции в 13:00 около памятника Арно Бабаджаняну, а завершится она у сада скульптур Гафесчян (комплекс Каскад), где состоится концерт под открытым небом – с участием известных певцов.
Концерт организован при содействии культурного центра Гафесчян. В ходе концерта состоится вручение наград тем работодателям, которые обеспечили работой многих инвалидов, организованное совместно с Министерством труда и социальных вопросов РА. Будут показаны видеоролики, посвященные конвенции ООН о правах людей с ограниченными способностями.