4 May 2011 - 10:37 AMT
Երևանի պետական համալսարանի ուսանողները նախաձեռնությամբ դիմել են Հայաստանի կառավարություն մայիսի 16-ը որպես Հայ ուսանողության օր նշելու համար` չնայած նրան, որ նոյեմբերի 17-ը նշվում է որպես Ուսանողի միջազգային օր:
Մայիսի 4-ին Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հետ կայացած հանդիպման ժամանակ ուսանողները հետաքրքրվել են այդ նախաձեռնության իրագործման գործընթացի մասին, վարչապետը նշել է, որ դեմ չէ, որպեսզի Հայաստանն ունենա ուսանողի իր օրը: Նա ասել է, որ անհրաժեշտ է ստանալ բոլոր բուհերի հավանությունը, սակայն այս փուլում այդ ուղղությամբ ակտիվություն չի նկատվում:

4 May 2011 - 10:37 AMT
Студенты Ереванского государственного университета обратились в правительство Армении с инициативой – отмечать 16 мая в качестве Дня армянского студенчества, несмотря на то, что 17 ноября признано Международным днем студента.
На встрече с премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном 4 мая, студенты поинтересовались о процесс реализации данной инициативы, на что глава армянского правительства сказал, что он не против того, чтобы в Армении был свой день студента. В связи с этим премьер отметил, что необходимо получить одобрение всех вузов, однако на данном этапе не наблюдается активности в этом направлении.