7 May 2011 - 04:29 AMT
Մայիսի 8-ին` ժամը 11:00-ին, Հրազդանի ձորում` Երևանի մանկական երկաթուղու հարևանությամբ գտնվող Խորհրդային Միության Հերոսներին նվիրված հուշարձան-աղբյուրների մոտ կտոնվի Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած Հաղթանակի օրը:
Միջոցառումը կազմակերպվել է «Ռուսաստանի բարեկամներ» ԲԲԸ, «Ռոսիա» ՀԿ, «Գարմոնիա» ՄԿԱԿ կողմից` Հայաստանում Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի հովանու ներքո: Միջոցառման շրջանակներում ծաղիկներ կդրվեն հուշարձանին, կկայանա պատվո պահակախմբի ստորաբաժանումների շքերթ, ելույթ կունենան Երևանի քաղաքապետարանի երիտասարդության ստեղծագործական կենտրոնի համույթն ու ՀՄՊ վետերանների ժողովրդական գործիքների համույթը, հաղորդում է Հայաստանում Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի ներկայացուցչության մամլո ծառայությունը:

7 May 2011 - 04:29 AMT
8 мая в 11:00 у памятников-родников в память Героев Советского Союза рядом с Ереванской детской железной дорогой в Разданском ущелье пройдет празднование Дня Победы в Великой Отечественной войне.
Мероприятие организовано ООО «Друзья России», ОО «Россия», МЦРК «Гармония» под патронатом Россотрудничества в Армении. В рамках мероприятия состоится возложение цветов к памятнику, парад подразделений почетного караула, выступление ансамбля творческого центра молодежи мэрии г. Еревана, выступление ансамбля народных инструментов ветеранов ВОВ. Также будет развернута полевая кухня, сообщает пресс-служба Представительства Россотрудничества в Армении.