7 May 2011 - 06:33 AMT
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է «Հանրային ռադիո» ՓԲԸ-ն և շնորհավորել է աշխատակիցներին առաջին եթերի 85-ամյակի կապակցությամբ:
«Կարող եմ ասել, որ վերջի տարիներին արմատական փոփոխություններ են կատարվել, փոխվել է որակը, ծրագրերի բովանդակությունը, ռադիոն ավելի շատ է անդրադառնում մեր ռադիոլսողներին հուզող հարցերին: Այստեղ հաճախ խիստ քննադատության կարիք է լինում: Այդ քննադատությունը բավականին առողջ է և օգտակար»,-ասել է վարչապետը մայիսի 7-ին ուղիղ եթերում:
Ըստ վարչապետի, ռադիո նա հիմնականում լսում է ընդմիջմանը և ամեն անգամ նոր հաղորդումներ է բացահայտում իր համար: «Հանրային ռադիո» ՓԲԸ-ի գործադիր տնիօրեն Արմեն Ամիրյանը ծանոթացրել է վարչապետին տեղեկատվական կառույցի աշխատանքին՝ ներկայացնելով նոր մոտեցումները արդիական տեխնիկայի կիրառմամբ:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян посетил ЗАО «Общественное радио Армении» и поздравил его сотрудников с юбилейной датой – 85-летием со дня первого выхода в эфир.
«Могу сказать, что за последние годы вижу конренные изменения, поскольку поменялось качество, содержание программ, больше касаются тех проблем, которые беспокоят наших радиослушателей. Очень часто есть резкая критика. Эта критика достаточно здоровая, и она полезна», – сказал глава армянского прваительства 7 мая в прямом эфире.
По словам премьер, радио он в основном слушает в обеденный период, и каждый раз открывает для себя новые передачи.
Исполнительный директор ЗАО «Общественное радио Армении» Армен Амирян познакомил премьер-министр с работой информационной структуры, представив новые подходы с использованием современно техники.