10 May 2011 - 14:16 AMT
ՀՀ բնապահպանության նախարարի հրահանգով Սևանի թերակղզու տարածքում հանարային լողափ կազմակերպելու նպատակով սկսվել է զանգվածային ծառահատում։ Այս մասին տեղեկացնում է “Իրավական պետություն” քաղաքացիական նախաձեռնությունը։
"Մայիսի 8 -ի դրությամբ հատվել է 115 ծառ։ Ծառահատվող հատվածը գտնվում է լճի ափից 25-30 մ հեռավորության վրա։ Ծառահատման գործողությունները կասեցվել են Սևանի Ներքին գործերի ոստիկանության կողմից, քանի որ հատողների մոտ, չի եղել ծառահատման՝ օրենքով սահմանված թույլտվության համապատասխան փաստաթուղթ",- հայտնում է քաղաքացիական նախաձեռնությունից:

С целью создания общественного пляжа на территории полуострова Севана начались массовые вырубки деревьев. Как сообщает гражданская инициатива “Правовое государство”, вырубка деревьев началась по указу министра охраны природы РА Арама Арутюняна.
По данным на 8 мая на берегу озера было вырублено 115 деревьев. Место вырубки деревьев находится на расстоянии 25-30 м от берега. Сотрудники полиции Севана приостановили действия лиц, организовавших вырубку деревьев. У этих лиц не было соответствующего документа, позволяющего вырубку деревьев.