12 May 2011 - 09:41 AMT
Գործադիրը հաստատել է ՀՀ 2011թ. մարդահամարի ծրագիրը (հարցաշարը) և ՀՀ վիճակագրության պետական խորհրդին առաջարկել ծրագրի հիման վրա մեկամսյա ժամկետում հաստատել մարդահամարի հարցաթերթը։
Մեկ այլ որոշմամբ 2011թ. մարդահամարի նախապատրաստական աշխատանքի կազմակերպման համար ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությանը հատկացվել է 100 մլն դրամ։
Մարդահամարն անցկացվելու է 2011թ. հոկտեմբերի 12-21-ը։ Դրա արդյունքում տեղեկություններ կստացվեն բնակչության թվաքանակի, կազմի, սոցիալ-ժողովրդագրական կառուցվածքի, աշխարհագրական տեղաբաշխման, զբաղվածության (տնտեսական ակտիվության), կրթության և տնտեսությունների, բնակարանային պայմանների վերաբերյալ։

12 May 2011 - 09:41 AMT
Правительство Армении на заседании 12 мая одобрило программу переписи населения, которое пройдет в республике 12-21 октября текущего года. Национальной статистической службе Армении было поручено на основе программы в течение месяца разработать вопросник. Решением правительства Национальной статистической службе Армении будет выделено 100 млн. драмов для подготовительных работ.
В результате переписи будет получена информацию о численности населения, его составе, социально-демографической структуре, географическом размещении, занятости, образовании и жилищном состоянии домохозяйств.