17 May 2011 - 04:50 AMT
Մայիսի 14-ին ժամը 10-ի սահմաններում, անհայտ քաղաքացին ահազանգել էր Ոստիկանության Արաբկիրի բաժին եւ հայտնել, որ Քանաքեռ ՀԷԿ-ի ջրամբարում դիակ կա: Դեպքի վայր ժամանած ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության հատուկ ջոկատի փրկարարները ջրամբարից դուրս են հանել անհայտ կնոջ դիակ: Ականատեսների փոխանցմամբ, կնոջ ձեռքերն ու ոտքերը կապած էին, իսկ գլխին տոպրակ էր անցկացված:
Ինչպես հաղորդում է «Հայկական ժամանակը», դատելով հայտնաբերված դիակի տեսքից, այն ջրի տակ գտնվել է մի քանի ամիս: Ըստ ոստիկանության, մայիսի 16-ի դրությամբ արդեն հաստատված էր, որ հայտնաբերվածը 2010 թվականի դեկտեմբերից որպես անհետ կորած որոնվող 53-ամյա Մարինե Գալստյանի դին է: Թերթը նշում է, որ դասախոսի հարազատները ևս հաստատել են, որ դա նրա դին է, սակայն նրանք պատկերացում չունեն, թե ով և ինչ պատճառով է սպանել Մարինեին:
Գալստյանի Բրյուսովի անվ. լեզվաբանական համալսարանի դասախոս էր, դասավանդում էր ազգային մշակույթ: Կնոջ անհետացման կապակցությամբ քրեական գործ էր հարուցվել 104 հոդվածով (սպանություն), այժմ կատարվում է նախաքննություն: Ոստիկանությունը որպես անհետ կորած Գալստյանին որոնում էր անցյալ տարվա դեկտեմբերի 16-ից:

17 May 2011 - 04:50 AMT
14 мая в водохранилище Канакерской ГЭС в Ереване было обнаружено тело неизвестной женщины. По словам очевидцев, руки и ноги женщины были связаны, на голове – целлофановый пакет.
Как пишет газета “Айкакан Жаманак”, судя по состоянию тела, оно находилось под водой на протяжении нескольких месяцев. По сообщению Полиции РА, 16 мая было установлено, что погибшая – пропавшая в октябре 2010 года преподаватель Ереванского Государственного Лингвистического Университета им. В.Брюсова, помощник ректора 53-летняя Марине Галстян. Родственники подтвердили личность погибшей, однако заявили, что не имеют представления, кто и зачем мог убить Марине Галстян.
По факту было возбуждено уголовное дело по статье 104 УК РА (убийство). Ведется следствие. Полиция Армении разыскивала Марине Галстян с 16 декабря прошлого года. По всей видимости она была похищена из своей квартиры. Родственники, обеспокоенные длительным отсутствием Маринеи Григорян, придя к ней домой, обнаружили квартиру в разгромленном состоянии. Также был обнаружен букет цветов, при помощи которого похитители, вероятно, проникли в квартиру.