1 June 2011 - 11:01 AMT
Հունիսի 1-ին Երևանի Սիրահարների այգում կայացավ Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի «Բազե» ակումբի կողմից կազմակերպված «Պաշտպանենք երեխաներին ոչ մեկ օր» լուսանկարչական աշխատանքների ցուցահանդես մրցույթի բացումը: 250 աշխատանքներից ընտրվել են ցուցահանդեսի համար ավելի քան 50 ստեղծագործողների 103 լուսանկարներ: Ցուցահանդեսի կազմակերպիչները նշում են, որ ցուցահանդեսի նպատակը ինչպես երեխաների տոնը նշելն է, այնպես էլ երիտասարդ լուսանկարիչների աչքերով երեխաների առօրյան ցույց տալն է: Ցուցահանդեսի բացման օրը հայտարարվեցին հաղթողները, ովքեր պարգևատրվեցին պատվոգրով, հուշամեդալով և գրքերով:
Առաջին մրցանակակիր է դարձել Անի Սարգսյանը, երկրորդ մրցանակակիր` Գոհար Լալայանը, իսկ երրորդ տեղը գրավեց Սարգիս Վիրաբյանը: Բացի դրանից «Ֆոտոլուր» գործակալությունը հատուկ մրցանակ էր սահմանել Գայանե Ավետիսյանին` ընձեռելով նույն գործակալությունում 1 շաբաթ փորձաշրջանի հնարավորություն:
Բացի այս ամենից, գոյություն ունի նաև «Հանդիսատեսի համակրանք» անվանակարգ, որտեղ ցուցահանդեսի այցելուները նախապատվություն կտան որևէ լուսանկարչի աշխատանքի: Արդյունքները կամփոփվեն հունիսի 3-ին` ցուցահանդեսի փակման օրը:

1 June 2011 - 11:01 AMT
1-го июня в Парке влюбленных в Ереване состоялось открытие конкурса-выставки фоторабот “Будем защищать детей не один день в году”, организованного клубом “Базе” Молодежного фонда Армении. Из 250 работ для выставки было отобрано 103 работы 50 фотографов. Организаторы конкурса отмечают, что цель выставки – не только отметить праздник детей, но и показать жизнь детей посредством фотографий. В день открытия выставки были объявлены имена победителей, которые были награждены грамотами, памятными подарками и книгами.
Первым призером стала Ани Саркисян, второе место у Гоар Лалаян, а третье – у Саркиса Вирабяна. Также, агентство “Фотолур” подготовило особый приз для Гаяне Аветисян, предоставив ей возможность недельной стажировки в этом же агентстве.
Помимо всего этого, существует “Приз зрительских симпатий”, который будет вручен автору наилучших работ по решению посетителей. Итоги конкурса-выставки будут подведены 3-го июня, в день закрытия выставки.