1 June 2011 - 11:34 AMT
«Պահանջում ենք գիտության ֆինանսավորման ավելացում» նախաձեռնությունը հայտարարում է բարձր Ազդեցության գործակից ունեցող միջազգային գիտական ամսագրերում 2010թ. ընթացքում տպագրված աշխատանքների երիտասարդ մինչև 35 տարեկան հեղինակների կամ համահեղինակների խրախուսման ծրագիր:
Ծրագիրն իրականացվում է «Գագիկ Ծառուկյան» հիմնադրամի ֆինանսական աջակցությամբ:
Ծրագրին կարող են մասնակցել միջազգային գիտական պարբերականներում 2010թ. ընթացքում հոդվածներ տպագրած Հայաստանի Հանրապետության երիտասարդ մինչև 35 տարեկան քաղաքացիները:
Յուրաքանչյուր գիտական աշխատանքի համար հատկացվելիք խրախուսավճարի չափի հաշվարկն իրականացվելու է Ազդեցության Գործակցի` ըստ բնագավառների նորմավորված հաշվարկային մեթոդաբանությամբ ու հաշվի առնելով ընդհանուր առկա ֆինանսական միջոցների ծավալը:

1 June 2011 - 11:34 AMT
Инициатива “Требуется увеличение финансирования науки” объявляет программу поощрения молодых авторов и соавторов работ, изданных в известных международных научных журналах 2010 года, в возрасте до 35 лет. Программа реализуется при финансовой поддержке фонда “Гагик Царукян”.
В программе могут принять участие граждане РА, не достигшие возраста 35 лет, чьи статьи были изданы в международных научных журналах 2010 года.
Размер материального поощрения за каждую научную работу будет определяться по Коэффициенту Воздействия – нормированной расчетной методике различных сфер и с учетом объема финансовых средств.