6 Օգոստոս 2011 - 12:43 AMT
Օգոստոսի 27-ից սեպտեմբերի 3-ը Հայաստանում (Գյումրի, Երևան) համերգներով հանդես կգա Սանկտ Պետերբուրգի ռուսական պետական համերգային նվագախումը (գեղարվեստական ղեկավար` ՌԴ վաստակավոր արտիստ Վլադիմիր Պոպով): Ծրագրում ընդգրկված են Պ. Ի. Չայկովսկու, Ո. Գորոդովսկու, Կորոբեյնիկի, Վ. Անդրեևի, Վ. Դմիտրիևի, Մ. Տարիդասի, Ա. Խաչատրյանի, Ն. Ռիմսկի-Կորսակովի ստեղծագործություններից:
Երևանյան համերգը տեղի կունենա Ա. Խաչատրյանի անվան համերգասրահում` սեպտեմբերի 2-ին:
Համերգներն իրականանալու են ՀՀ մշակույթի նախարարության հրավերով հայ-ռուսական համագործակցության շրջանակներում, հայտնում է ՀՀ մշակույթի նախարարության պաշտոնական կայքը:
Նվագախմբի մեջ ընդգրկված են տարբեր տարիքի և սերնդի 32 երաժիշտներ: Նվագախումբը հանդես է գալիս դասական ամենատարբեր ստեղծագործություններով: Խմբի ծրարգում ընդգրկված է նաև Արամ Խաչատրյանի Սուսերով պարը: Նրանք հանդես են եկել աշխարհի ամենահեղինակավոր բեմերում:
ՌԴ արվեստի վաստակավոր գործիչ Վլադիմիր Պոպովը ծնվել է 1945 թ-ին: Ավարտել է Նովոսիբիրսկի և Լենինգրադի (Սանկ-Պետերբուրգ) կոնսերվատորիաները, երկար տարիներ եղել է դասախոս: Պոպովը երկար տարիներ համագործակցել է ժամանակակից ամենահայտնի երաժիշտների և երաժշտախմբերի հետ:

6 Август 2011 - 12:43 AMT
С 27-го августа по 3-е сентября в Армении (Гюмри, Ереван) с концертами выступит Государственный русский концертный оркестр Санкт-Петербурга (художественный руководитель и главный дирижер – заслуженный артист РФ Владимир Попов). В программу концерта вошли произведения П. И. Чайковского, В. Городовской, В. Андреева, В. Дмитриева, М. Тарридаса, А. Хачатуряна, Н. Римского-Корсакова. Украшением концертов являются выступления с популярными ариями, романсами и песнями лучших оперных театров мира.
Ереванский концерт состоится 2-го сентября в Концертном зале им. Арама Хачатуряна.
Концерты состоятся по приглашению Министерства культуры РА в рамках армяно-российского сотрудничества, сообщает официальный сайт Министерства культуры РА.
В составе оркестра выступают 32 музыканта, оркестр в основном играет классическую музыку. В репертуар оркестра вошел и известный “Танец с саблями” Арама Хачатуряна. Музыканты выступали на самых известных концертных площадках мира.
Заслуженный артист РФ Владимир Попов родился в 1945 году. Окончил консерватории Новосибирска и Ленинграда (Санкт-Петербург), многие годы сам преподавал. Долгие годы Попов сотрудничал с известными музыкантами и ансамблями.