Օգոստոսի 12-ին Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կառավարությունում ընդունել է աշխարհահռչակ ամերիկահայ ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանին:
Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ կարևորում է հռչակավոր երաժշտի այցելությունը` Հայաստանում ռոք երաժշտության աջակցության ու զարգացման համատեքստում: Վարչապետ Սարգսյանն ընդգծել է, որ մեր երկրում ստեղծվել է հայաստանյան մի շարք ռոք խմբերի միավորող ռոք ասոցիացիա, որի գործունեությունը նպաստում է Հայաստանում ռոք երաժշտության տարածմանը:
Անդրադարձ է կատարվել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ «Ռոքն ընդդեմ ցեղասպանության» փառատոնի անցկացմանը և դրան համաշխարհային հռչակ ունեցող ռոք խմբերի ու կատարողների մասնակցությանը:
Հանդիպման ավարտին Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործում անձնական նշանակալի ավանդի ու համաշխարհային ռոք երաժշտության մեջ ունեցած անգնահատելի ներդրման համար վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Սերժ Թանկյանին պարգևատրել է ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով:

12 Август 2011 - 16:23 AMT
12 августа премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял всемирно известного армянского рок-музыканта Сержа Танкяна.
Саркисян поприветствовал Танкяна и отметил важность его прибытия в Армению, где он поможет развитию рока. Премьер также подчеркнул, что в Армении существует рок-ассоциация, которая помогает распространять в стране этот стиль музыки.
Танкян и Саркисян поговорили и o фестивале “Рок против геноцида”, который будет посвящен 100-летию памяти жертв Геноцида армян. В конце встречи Саркисян наградил Танкяна медалью премьер-министра РА за его вклад в дело признания Геноцида армян и за неоценимый вклад в развитии мировой рок-музыки.