«Ժառանգություն» ընդդիմադիր կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի խոսքով, կուսակցությունը ծրագրում է գալիք խորհրդարանական ընտրություններում ստանալ քվեների 25 տոկոսը:
Հովհաննիսյանը հիշեցրել է կուսակցության արդյունքները նախորդ խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ, մասնավորապես` Երևանում: Նա ասել է, որ ներկայումս իրենք «պատրաստ են լինել առաջնորդների թվում` հաշվի առնելով ընտրություններին մասնակցելու փորձը»:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ընդգծել է, որ «Ժառանգության» ցուցակը քաղաքական այլընտրանք է, որի համար առաջնային են քաղաքացու շահերն ու Հայաստանի ինքնիշխանությունը. «Ոչ ոք ցուցակը չպետք է գնահատի ըստ առանձին համարների կամ առաջին տասնյակի, պետք է այն ամբողջապես գնահատել»:

23 Март 2012 - 09:36 AMT
По словам лидера оппозиционной партии “Наследия” Раффи Ованнисяна, партия планирует на предстоящих парламентских выборах получить 25 процентов голосов избирателей.
Ованнисян напомнил результаты партии на предыдущих парламентских выборах, в частности, в Ереване, и подчеркнул, что сейчас они “готовы быть среди лидеров”, учитывая уже накопленный опыт участия в выборах.
Раффи Ованнисян добавил, что список “Наследия” является политической альтернативой, приоритетом для которой являются права гражданина и суверенитет Армении: “Никто не должен оценивать список по отдельным номерам или первой десятке, необходимо оценивать его целостно”.