23 March 2012 - 16:01 AMT
ԱՊՀ անդամ երկրների ղեկավարների գագաթաժողովը տեղի կունենա մայիսի 30-ին Աշխաբադում: Այդ գագաթաժողովի ընթացքում կուսումնասիրվի համագործակցության 10 պայմանագիր: Միջոցառման նպատակը զանազան ոլորտներում, այդ թվում երկրների միջև հումանիտար համագործակցության ընդլայնման ուղիների ուսումնասիրությունն է:
ԱՊՀ անդամ երկրների ղեկավարները ապրիլի 6-ին կհանդիպեն Աստանայում, որպեսզի քննարկեն Համագործակցության ղեկավարների առաջիկա գագաթաժողովի տարբեր կողմերը: Բացի այդ, ԱՊՀ Արտգործնախարարների խորհրդի նիստի ընթացքում կքննարկվի 2011թ. ԱՊՀ շրջանակներում միջարտգործնախարարական բազմաստիճան խորհրդակցությունների ծրագրի իրականացումը և 2012 թվականի ծրագրերը:

23 March 2012 - 16:01 AMT
Саммит глав стран-участниц СНГ состоится 30 мая в Ашхабаде. В ходе данного саммита будет изучено 10 соглашений по сотрудничеству. Целями данного саммита названо изучение путей расширения сотрудничества в различных сферах, в том числе гуманитарного сотрудничества между странами.
Главы МИД стран-участниц СНГ встретятся 6 апреля в Астане, чтобы обсудить различные стороны предстоящего саммита глав Содружества. Также в ходе заседания Совета министров иностранных дел СНГ будет обсуждена реализация плана многоуровневых межмидовских консультаций в рамках СНГ на 2011 год и планы на 2012 год.