3 April 2003 - 18:26 AMT
ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՍԿՍՎԵԼ Է ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԻ ՎԻՃԱՐԿՄԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՍՏԵՓԱՆ ԴԵՄԻՐՃՅԱՆԻ ՀԱՅՑԻ ԼՍՈՒՄԸ
Հայաստանի Սահմանադրական դատարանում այսօր սկսվել է նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի արդյունքները անվավեր ճանաչելու վերաբերյալ նախագահի նախկին թեկնածու, Հայաստանի Ժողովրդական կուսակցության առաջնորդ Ստեփան Դեմիրճյանի հայցի լսումը: Հայցվորի շահերը ներկայացնող ԱԺ պետա-իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Վիկտոր Դալլաքյանը եւ դատապաշտպան Աշոտ Սարգսյանը հանդես են եկել միջնորդությամբ նիստը հետաձգելու մասին` ապրիլի 2-ին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից ներկայացված փաստաթղթերին ծանոթանալու նպատակով: Դրանց թվում են` ԿԸՀ-ի կողմից ստացված բողոքների եւ հայտարարությունների մասին փաստաթղթերը, ինչպես նաեւ դրանց ուսումնասիրման արդյունքները: Փակ խորհրդակցությունից հետո դատարանը որոշեց հետաձգել նիստը մինչեւ ապրիլի 5-ը:

3 April 2003 - 18:26 AMT
В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ АРМЕНИИ НАЧАЛИСЬ СЛУШАНИЯ ПО ИСКУ СТЕПАНА ДЕМИРЧЯНА ОБ ОСПАРИВАНИИ РЕЗУЛЬТАТОВ ПРЕЗИДЕНТСКИХ ВЫБОРОВ
В Конституционном суде Армении сегодня начались слушания по иску экс-кандидата в президенты, лидера Народной партии Степана Демирчяна о признании недействительными результатов второго тура президентских выборов. Представляющие интересы истца председатель комиссии НС по государственно-правовым вопросам Виктор Даллакян и адвокат Ашот Саркисян выступили с ходатайством о перенесении заседания на некоторое время для ознакомления с документами, представленными им Центральной избирательной комиссией 2 апреля. Среди них – документы о количестве поступивших в ЦИК жалоб и заявлений, а также результаты их рассмотрения. После закрытого совещания суд принял решение отложить заседание до 5 апреля.