26 Մարտ 2012 - 08:37 AMT
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտնել է լրագրողներին, որ հանում է իր թեկնածությունը 7-րդ ընտրատարածքում, որտեղ նա պետք է մասնակցեր ընտրություններին մեծամասնական կարգով: Ըստ նրա, ուրբաթ օրը նա կոչ էր արել ընդդիմությանը հանդիպել և համաձայնեցնել համատեղ մասնակցությունը մեծամասնական ընտրակարգով, սակայն փոխզիջում հասնել չհաջողվեց: Վերջին երկու օրում նա փորձել է հարցը քննարկել ՀՅԴ և ՀԱԿ ներկայացուցիչների հետ: ՀՅԴ-ում հայտարարել են, որ հարցն արդեն ժամանակավրեպ է և հրաժարվել են հանդիպումից, իսկ ՀԱԿ-ի հետ չի հաջողվել փոխզիջման հասնել: Արդյունքում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը որոշել է հանել իր թեկնծությունը:
Մարտի 23-ին ընդդիմադիր «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն առաջարկել է ընդդիմադիր ուժերին հանդիպել ու քննարկել համագործակցությունը մեծամասնական ընտրատարածքներում: Ըստ նրա, անհրաժեշտ է, որ յուրաքանչյուր մեծամասնական ընտրատարածքում առաջադրվի մեկ ընդդիմադիր թեկնածու, չփոշիացնելու համար ընդդիմության ուժերը:
7-րդ ընտրատարածքում Հովհաննիսյանը պետք է մրցակցեր հայտնի օլիգարխ Սամվել Ալեքսանյանի ու մեկ այլ ընդդիմադիր գործիչ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:-

26 Март 2012 - 08:37 AMT
Лидер “Наследия” Раффи Ованнисян сообщил журналистам, что снимает свою кандидатуру с 7-го избирательно участка, где он участвует по мажоритарной системе. По его словам, он в пятницу призвал оппозицию встретиться и согласовать совместное участие в мажоритарных выборах. За последние два дня он попытался наладить контакты с Дашнакцутюн и АНК. В Дашнакцутюне заявил, что уже не своевременно и отказались от встречи, а с АНК не удалось достичь консенсуса. В результате он решил снять свою кандидатуру и тем самым показать личный пример.
23 марта лидер оппозиционной партии “Наследие” Раффи Ованнисян предложил оппозиционным силам встретиться и обсудить сотрудничество на выборах мажоритарных округах. По его словам, необходимо, чтобы в каждом мажоритарном округе было по одному кандидату от оппозиции, чтобы не распылять оппозиционные силы.
В седьмом избирательном округе Ованнисян должен был конкурировать с известным олигархом Самвелом Алексаняном и другим оппозиционным деятелем Николом Пашиняном.