27 Մարտ 2012 - 09:06 AMT
Սունդուկյանի անվան թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար պետք է լիներ Արմեն Էլբակյանը, գտնում է ՀԹԳՄ նախագահը
Հայաստանի թատերական գործիչների միության նախագահ Հակոբ Ղազանչյանի կարծիքով Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար պետք է լիներ Արմեն Էլբակյանը:
Նրա խոսքով թատրոնի ներկայիս նորանշանակ գեղարվեստական ղեկավար Տիգրան Գասպարյանին ճանաչում է վաղուց, բայց նա լավագույն թեկնածուն չէ:
«Ես գտնում եմ, որ լավագույն թեկնածուն Արմեն Էլբակյանն էր, և դա մեր վարչության միաձայն տեսակետն էր: Մենք դիմեցինք մշակույթի նախարարություն: Ցավոք մեր կարգավիչակը թույլ է տալիս միայն առաջարկներ անել: Մենք 3-4 հոգանոց ՀԿ-ի կարգավիճակ ունենք»,- նշեց նա:

Председатель Союза театральных деятелей Акоп Казанчянсчитает, что художественным руководителем Ереванского театра им. Сундукяна должен был стать Армен Элбакян. По его словам, он давно знает нынешнего нового художественного руководителя театра Тиграна Гаспаряна, но он не самый лучший кандидат на данную должность.
“Я думаю, лучшим кандидатом был Армен Элбакян, это общее мнение всех членов нашего учреждения. К сожалению, наш статус позволяет нам только предлагать кандидатов. У нас такой же статус, как у общественной организации, состоящей из 3-4 человек”,- отметил он.