27 Մարտ 2012 - 10:17 AMT
Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամում մարտի 30-ին՝ ժամը 10.30-ին, մի շարք պետական, քաղաքական, հասարակական և մշակութային գործիչների մրցանակներ կհանձնվեն 2011թ. մարդու իրավունքների պաշտպանության գործում ունեցած ավանդի համար։ Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից` մրցանակներ են սահմանված «Լավագույն պետական գործիչ», «Լավագույն պատգամավոր», «Լավագույն հասարակական գործիչ», «Լավագույն արվեստագետ», «Լավագույն լրագրող» և այլ անվանակարգերում: Մրցանակաբաշխությանը ներկա կլինեն նախարարներ, պատգամավորներ, հասարակական-քաղաքական գործիչներ, լրագրողներ։
Մրցանակաբաշխությունը կազմակերպել են «Օգոստոսի 23, ազգային դաշինք» իրավապաշտպան կազմակերպությունը, «Զորավիգ» թերթը և Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը։
Մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում անցկացվող այս մրցանակաբաշխությունն ավանդական է. այն անցկացվում է չորրորդ անգամ։ Մրցանակակիրներն ընտրվել են «Զորավիգ» թերթի 1350 ընթերցողների շրջանում անցկացված հարցումների արդյունքում։ Մրցանակաբաշխության նպատակն է խթանել մարդու իրավունքների պաշտպանությունը մեր կյանքի տարբեր ոլորտներում։

30 марта в 10:30 часов в Молодежном фонде Армении ряду государственных, политических, общественных и деятелей и деятелей культуры будут вручены призы за вклад в дело защиты прав человека в 2011 году. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе Молодежного фонда Армении, призы будут вручены в номинациях “Лучший государственный деятель”, “Лучший депутат”, “Лучший журналист” и др. На церемонии награждения будут присутствовать министры, депутаты, общественные и политические деятели, журналисты.
Мероприятие организовано правозащитной организацией “23 августа, национальный союз”, газетой “Зоравиг” и Молодежным фондом Армении.
Вручение призов за вклад в дело защиты прав человека стало традиционным: оно проводится уже в четвертый раз. Цель мероприятия – содействие защите прав человека во всех сферах жизни.