Կոալիցիոն «Օրինաց երկիր» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը պատասխանել է լրագրողների այն հարցին թե կուսակցությունը ընտրություններից ինչ սպասելիքներ ունի: Նա հայտարարել է, որ իրենք մտադիր են կրկնապատկել իրենց խորհրդարանական տեղերի քանակը: Ըստ նրա, կուսակցությունում ներկայումս կա 160 000 մարդ, և ընտրությունները ցույց կտան, ով քանի ձայն կհավաքի: Նա հաղորդել է, որ ապրիլի 8-ին կուսակցությունը կներկայացնի իր նախընտրական ծրագիրը, որը ուղղված է հայ հասարկության բոլոր շերտերին:
Նա նաև մեկնաբանել է ԶԼՄ-ների հաղորդագրությունն այն մասին, որ կուսակցության թվում է նաև ԱԱԽ աշխատակազմի վարորդի անունը: Նա հայտարարել է, որ ցուցակում ներկայացված են հայ հասարակության տարբեր շերտեր և այդ վարորդն ունի երկու բարձրագույն կրթություն:
Հայաստանում խորհրդարանական ընտրությունները կկայանան մայիսի 6-ին, ընտրություններին մասնակցում են 8 քաղաքական կուսակցություններ և մեկ նախընտրական բլոկ` ի դեմս ՀԱԿ-ի: ՕԵԿ-ի համամասնական ցուցակը գլխավորում է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը և ՀՀ ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը:

29 Март 2012 - 09:21 AMT
Глава парламентской фракции от коалиционной партии “Оринац Еркир” Эгине Бишарян прокомментировала вопрос журналистов насчет ожиданий партии от выборов, заявив, что они намерены удвоить количество своих мест в парламенте. По ее словам, сейчас в партии состоит 160.000 человек, и выборы покажут, кто, сколько голосов наберет. Она сообщила, что 8 апреля партия представит свою предвыборную программу, которая направлена на все слои армянского общества.
Она также прокомментировала информацию СМИ, что в списке партии есть и имя шофера администрации Совета национальной безопасности, секретарем которого является глава партии Артур Багдасарян. Она заявила, что в списке представлены различные слои армянского общества, и что этот шофер имеет два высших образования.
Парламентские выборы в Армении состоятся 6 мая. В выборах участвуют восемь политических партий и один предвыборный блок в лице оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК). Пропорциональный список «Оринац еркир» возглавляют секретарь Совета нацбезопасности Артур Багдасарян, глава парламентской фракции Эгине Бишарян и глава МЧС Армен Ерицян.